grudzień 2024

Choinki nadziei

Czas trwania: grudzień 2024

20 edycja naszej akcji ekologiczno - społecznej. Promujemy ekologiczne podejście do świąt. Całej akcji towarzyszy edukacja w duchu „zero waste". Uczniowie przygotowują ekologiczne ozdoby na choinkę i zastanawiają się jak bardziej ekologicznie spędzić święta. Choinkę mogą później zanieść do domy pomocy społecznej lub inne placówki.

Dla kogo? szkoły, gminy, firmy, osoby prywatne

Założenia i cele

Święta Bożego Narodzenia to okres niezwykły. To czas radości, miłości, czas spędzony wspólnie z najbliższymi. Niestety są ludzie, zwłaszcza osoby starsze, dla których święta oznaczają samotność, ból i poczucie odrzucenia. Nazwa akcji ma wymiar symboliczny. Choinki dostarczają leśnicy z lokalnego nadleśnictwa, a nadzieję na lepsze jutro przynosi młodzież (zapytaj o bezpłatną choinkę w twoim nadleśnictwie i przygotuj z młodzieżą szkolną życzenia dla domu opieki społecznej lub Domu dziecka).

Akcja Choinki Nadziei, której inicjatorem jest Fundacja Ekologiczna ARKA, już od 18 lat łączy pokolenia. Tych młodszych uczy empatii, wrażliwości i szacunku dla starszych. Seniorom sprawia radość, rozbudza wspomnienia i przywraca wiarę w ludzi.

Choinki, które uczą szacunku dla natury i niosą nadzieję ludziom.

Zgłoś gminę, szkołę lub firmę do tego wydarzenia

Dołącz