Samorządy

Współpraca z samorządami

Fundacja Ekologiczna ARKA podczas swoich akcji i kampanii współpracuje z ponad 300 samorządami w całej Polsce. Nasze inicjatywy angażują lokalne społeczności - od najmłodszych po najstarszych obywateli gminy i miasta! To sposób na budowanie kapitału i zaufania społecznego. Skontaktuj się z nami jeśli możemy coś zrobić dla Twojej gminy, dla Twojego miasta

Reaguj na oczekiwania mieszkańców

Edukacja ekologiczna jest jednym z zadań gminy. Z perspektywy czasu popularyzowanie ochrony przyrody, zrównoważonego rozwoju i działań prozdrowotnych przyniesie największe korzyści wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Jednak edukacja ekologiczna jest ważna dla wszystkich grup społecznych. Z tą myślą – działamy od przedszkola do seniora - powstają wszystkie projekty i przedsięwzięcia edukacyjne Fundacji Ekologicznej ARKA.

Pikniki ekologiczne

Czas spędzony na świeżym powietrzu to propozycja, z której zawsze chętnie korzystają mieszkańcy.

Fundacja Ekologiczna ARKA łączy odpoczynek z zabawą i edukacją. Nikt nie będzie się nudzić! Przyrodnicze gry plenerowe to ogromne układanki i plansze. Wykorzystując ich elementy rozmawiamy o środowisku naturalnym, jego potrzebach i wpływie człowieka, opowiadamy, jak nie szkodzić przyrodę zachowując jej walory, które wpływają dodatnio na dobre samopoczucie człowieka i zdrowie. Zapraszamy do pracowni informatycznej na kółkach czyli Mobilnego Centrum Edukacji Ekologicznej, do Zielonego Kina, oraz na eko-memory i eko-puzzle.

Happeningi

Happeningi to wydarzenia plenerowe dla i z udziałem publiczności. Szczególnie atrakcyjne dla dzieci i młodzieży oraz dla mediów.

Obrazowe przedstawienia ważnych idei (na przykład częstsze korzystanie z roweru niż z samochodu) czy negatywnych zjawisk (nielegalne spalanie śmieci w piecach domowych) trafia do świadomości odbiorców i pobudza do zmiany przyzwyczajeń. Takie wydarzenie chętniej relacjonują media, które jednocześnie przekazują opinii społecznej ważne informacje.

Kino bez prądu

Kto nie lubi chodzić do kina?! Nasze kino jest objazdowe i odjazdowe! Jedyne w Polsce Kino bez prądu, które zaprasza widzów na aktywny wypoczynek i edukację ekologiczną.

Młodzi ludzie „pedałując na rowerach” wytwarzają prąd napędzający cały system. Na zakończenie dzieci wychodzą przed namiot, gdzie znajdują się rowerki dowiadując się skąd czerpany jest prąd zasilający urządzenia pracujące w tym namiocie. Dodatkowo możemy zamontować moduł fotowoltaiczny do dodatkowej produkcji energii elektrycznej.

Szeroki wybór możliwości

W Fundacji Ekologicznej Arka przygotowaliśmy dla gmin wiele możliwości. Szkoły mogą przystąpić do jednej z naszych cyklicznych akcji. Jesteśmy również gotowi na przygotowanie oferty indywidualnej dostosowanej do konkretnych potrzeb.

rok powstania
przeprowadzonych akcji
zaangażowanych gmin
+1000k