Uczestnicy 2024:
477334
Fundacja Arka

Firmy

Buduj wiarygodny biznes

Model biznesowy oparty na wartościach odgrywa coraz większe znaczenie, a CSR powoli staje się elementem firmowego DNA. Dlaczego warto dołączyć do firm, dla których ekologia jest ważna? Powodów jest wiele. Rosnące znaczenie raportowania niefinansowego, coraz większa świadomość ekologiczna konsumentów i fakt, że przy podejmowaniu decyzji zakupowych w dużej mierze kierują się oni reputacją marki to tylko niektóre z nich. Wiarygodność firmy ma znaczenie w budowaniu relacji biznesowych i w motywowaniu pracowników, a zatem w realny sposób wpływa na przewagę nad konkurencją. Trzeba również pamiętać, że relacja biznes – planeta jest dwustronna i sukces firmy oraz jej bezpieczna przyszłość na rynku w dużej mierze zależne są od środowiska.

Reaguj na oczekiwania konsumentów

Zgodnie z raportami główna siła nabywcza na rynku, czyli pokolenie millenialsów dużą uwagę przywiązuje do etycznego postępowania firm i ich aktywności w ważnych społecznie tematach. Równocześnie domaga się od marek przejrzystości i autentyczności, a zatem precyzyjnych zestawień pozafinansowych. Raporty dotyczące działań z zakresu CSR warto tworzyć z jeszcze jednego względu. Sektor prywatny w edukowaniu społeczeństwa i zmianie postaw odgrywa coraz większą rolę. Jak pokazują badania opinii społecznej – rośnie zaufanie do biznesu wśród Polaków, a liderzy firm są postrzegani jako jedna z najbardziej wiarygodnych grup społecznych. W dobie kryzysu reputacji mediów to komunikaty tworzone przez firmy mogą okazać się kluczowe.

Działaj z nami w trosce o lepsze jutro

W Fundacji Ekologicznej ARKA działania realizujemy przy wsparciu samorządów, innych fundacji i firm prywatnych, bo wiemy, że problemy ekologiczne, z jakimi dziś się mierzymy, możemy rozwiązać tylko wspólnymi siłami. Jesteśmy przekonani, że mądry, odpowiedzialny i wiarygodny lider potrafi dostrzec problemy społeczne i uwrażliwić na nie swoich klientów, że inspiruje, dzieli się wiedzą i buduje relacje. Naszej planecie może to przynieść sporo dobrego!

2005
rok powstania
479
przeprowadzonych akcji
750
zaangażowanych gmin
+1000k
uczestników

Korzyści dla Twojego biznesu

Działania społecznie odpowiedzialne to najskuteczniejsze narzędzie budowania reputacji firmy, i to na wielu poziomach. Wiarygodnej firmie klient jest gotowy zapłacić wyższą cenę. Marce o pozytywnym wizerunku znacznie łatwiej buduje się solidne biznesowe relacje. Przedsiębiorstwo, dla którego etyka jest ważna, przyciąga lepszych pracowników i może pochwalić się większą lojalnością tych już zatrudnionych. Dynamiczne działania społeczne i ekologiczne budują zmotywowany, kreatywny team, co przekłada się na wyniki finansowe.

  • 1 wzrost zaufania wśród kontrahentów
  • 2 lepsza reputacja w oczach klientów
  • 3 wzrost lojalności klientów
  • 4 wzrost zaangażowania i kreatywności pracowników
  • 5 spadek rotacji zatrudnienia
  • 6 lepsza polityka cenowa
  • 7 wzrost konkurencyjności na rynku

Pracowaliśmy m.in. dla

Kontakt dla firm

Fundacja Ekologiczna ARKA

Adres biura i siedziby: ul. Kosmiczna 15 b, 43–300 Bielsko-Biała (biuro działa w godzinach 09:00 – 15:00)

telefon: +48 609 267 020

e-mail: w.owczarz@fundacjaarka.pl

NIP: 9372441981

Numer konta: 76 1020 1390 0000 6602 0139 8502

Fundacja Ekologiczna ARKA jest Organizacją Pożytku Publicznego (OPP)

Numer KRS: 0000226058