Uczestnicy 2024:
481781
Fundacja Arka

Akcje

luty 2024

Żyjące książki

Chcemy zorganizować w szkołach zbiórkę używanych książek, które przeznaczymy potem na akcję Książka za drzewo i Książka wspiera bohatera. Namawianie uczestników akcji do ponownego używania rzeczy zamiast kupowania nowych to jedno z najlepszych rozwiązań ekologicznych. Oszczędzamy w ten sposób drzewa, wodę, energią, ograniczamy emisję CO2.

53330 uczestników

Dowiedz się więcej

luty 2024

Torby bardzo ekologiczne

Wykorzystujemy stare zasłony, obrusy, niepotrzebne materiały i szyjemy z nich torby, które później uczestnicy akcji własnoręcznie przyozdabiają w wzory techniką szablonu, linorytu czy też sita. W projekcie współpracujemy ze studentkami z ASP. W ramach działania chcemy organizować zbiórkę materiałów do szycia tych toreb, znaleźć grupę wolontariuszy, która będzie je szyła.

48466 uczestników

Dowiedz się więcej

marzec 2024

Książka za drzewo - edycja wiosenna

Nowa akcja Fundacji ekologicznej ARKA „Książka za drzewo”, w której za posadzone drzewa uczestnicy otrzymują używane książki. Posadzone drzewa uczestnicy będą wpisywali na stronie www.ksiazkazadrzewo.pl dołączając do naszej akcji. Dzięki działającej interaktywnej mapie Polski uczestnicy mogą zobaczy na niej swoje posadzone drzewa.

43968 uczestników

Dowiedz się więcej

marzec 2024

Kwiaty zamiast śmieci - edycja wiosenna

W akcji namawiamy uczestników, aby zebrali chociaż jedną reklamówkę śmieci w lesie, parku, nad rzeką, a my im za to wysyłamy paczkę nasion kwiatów przyjaznych dla pszczół. W roku 2022 chcemy przygotować dla uczestników aż 1000 paczek z nasionami kwiatów.

51020 uczestników

Dowiedz się więcej

marzec 2024

Rower pomaga zwierzętom

ROWER POMAGA zwierzętom to akcja, w której rowerowe kilometry zamieniamy na jedzenie dla zwierząt! Wystarczy przejechać 100 kilometrów, a my kupimy zwierzętom kilogram marchwi, buraka czy kapusty.

45365 uczestników

Dowiedz się więcej

czerwiec 2024

Łapmy wodę

Obserwowany długoletni proces ocieplania klimatu i wieloletnia susza, sprawiają iż musimy wziąć odpowiedzialność za ochronę i poszanowanie naszych zasobów wodnych. Susza dotyka nas wszystkich. Problem mają zarówno indywidualni odbiorcy jak i przemysł. Dlatego Fundacja ekologiczna ARKA prowadzi akcję edukacyjną, której celem będzie nakłonienie mieszkańców naszego kraju do gromadzenia w miarę możliwości wody deszczówki oraz poszanowania naszych zasobów wodnych.

47031 uczestników

Dowiedz się więcej

wrzesień 2024

Kwiaty zamiast śmieci - edycja jesienna

W akcji namawiamy uczestników, aby zebrali chociaż jedną reklamówkę śmieci w lesie, parku, nad rzeką, a my im za to wysyłamy paczkę nasion kwiatów przyjaznych dla pszczół. W roku 2024 chcemy przygotować dla uczestników aż 1000 paczek z nasionami kwiatów.

49619 uczestników

Dowiedz się więcej

październik 2024

Książka za drzewo - edycja jesienna

Nowa akcja Fundacji ekologicznej ARKA Książka za drzewo, w której za posadzone drzewa uczestnicy otrzymują używane książki. Posadzone drzewa uczestnicy będą wpisywali na stronie www.ksiazkazadrzewo.pl dołączając do naszej akcji. Dzięki działającej interaktywnej mapie Polski uczestnicy mogą zobaczy na niej swoje posadzone drzewa.

45399 uczestników

Dowiedz się więcej

listopad 2024

Dzień Czystego Powietrza

Dzień Czystego Powietrza ustanowiliśmy w 2005 roku. Była to pierwsza w Polsce tak duża akcja antysmogowa. Tytuł pierwszej kampanii Nie trujcie podkreślał, że niska emisja (głównie spalanie w domowych piecach grzewczych) jest bardzo szkodliwa dla każdego człowieka, ale przypominał też, że każdy z nas ma w tym swój udział. Największe szkody ponoszą jednak najmłodsi, stąd hasło: Kochasz dzieci, nie pal śmieci do dziś rozpoznawalne w całej Polsce.

52361 uczestników

Dowiedz się więcej

grudzień 2024

Choinki nadziei

20 edycja naszej akcji ekologiczno - społecznej. Promujemy ekologiczne podejście do świąt. Całej akcji towarzyszy edukacja w duchu „zero waste". Uczniowie przygotowują ekologiczne ozdoby na choinkę i zastanawiają się jak bardziej ekologicznie spędzić święta. Choinkę mogą później zanieść do domy pomocy społecznej lub inne placówki.

45222 uczestników

Dowiedz się więcej