Uczestnicy 2023:
582521
Fundacja Arka

2023-02-08

"Żyjące książki" - Twoje książki zamieniamy w realną pomoc

"Żyjące książki" - Twoje książki zamieniamy w realną pomoc

Masz w domu książki, których już nie potrzebujesz? Zamiast regularnie wycierać je z kurzu lub trzymać na strychu wyślij je nam, a my zamienimy je na pokarm dla koni i innych zwierząt ze schronisk! Tak właśnie działa nasza akcja „Żyjące książki”.

Zamień książki na warzywa dla zwierząt

„Żyjące książki” to ogólnopolska akcja, w ramach której zdobywamy środki na pomoc bezdomnym zwierzętom i promujemy ideę „zero waste”. W jaki sposób? To proste!

1. ZBIERACIE KSIĄŻKI I PRZESYŁACIE JE DO ARKI

Jeśli macie w domu książki, których już nie czytacie, nie potrzebujecie, możecie je wysłać na adres: Fundacja Ekologiczna ARKA, ul. Kosmiczna 15B, 43-300 Bielsko-Biała.

2. KSIĄŻKI ZAMIENIAMY NA REALNE WSPARCIE DLA ZWIERZĄT

Książki sprzedajemy w ramach organizowanych cyklicznie kiermaszów charytatywnych. Za zebrane w ten sposób pieniądze pomagamy zwierzętom z zaprzyjaźnionej Przystani Ocalenie. Każda dobra książka to 1 kilogram warzyw dla zwierząt!

A to nie wszystko, bo wykorzystując używane książki, dajemy im drugie życie i promujemy ideę zero waste!

Pomysł na wolontariat pracowniczy

„Żyjące książki” to też rewelacyjny pomysł na wolontariat pracowniczy! Dołączając do akcji, nie tylko możecie pomóc, ale też pokazać, że jesteście firmą, która troszczy się o środowisko i która chętnie wspiera ważne działania społeczne.

Jeśli chcecie poznać szczegóły Pakietu Partnera – zapraszamy do kontaktu: Wojciech Owczarz, w.owczarz@fundacjaarka.pl, tel: 609 267 020.

Czytaj także

30 rowerów dla dzieci

30 rowerów dla dzieci

2023-09-26

Czytaj

Dyniek i kropka

Dyniek i kropka

2023-09-26

Czytaj

Wyniki konkursów w akcji Rower Pomaga

Wyniki konkursów w akcji Rower Pomaga

2023-09-21

Czytaj

Chcesz zostać partnerem Zielonej Ręki?

Dowiedz się więcej