2021-07-26

ZIELONA RĘKA wystartowała

Kryzys klimatyczny stawia przed nami niespotykane wyzwania. Każdy musi włączyć się w zmiany! Dlatego rozpoczynamy kolejną edycję największego w Polsce programu aktywnej edukacji ekologicznej

ZIELONA RĘKA

Fundacja ekologiczna ARKA zaprasza na inaugurację programu 22 kwietnia w DZIEŃ ZIEMI - (czwartek) godz. 11.00, placu Kwiatowym (na wysokości urzędu) w Katowicach.

Fundacja ekologiczna ARKA rozpoczyna ogólnopolski program aktywnej edukacji ekologicznej, w którym w roku 2021 uczestniczy ponad 700 tysięcy osób. Głównym przesłaniem programu jest inicjowanie powszechnych, prostych działań proekologicznych i budowanie ruchu, który będzie wspierał różnorodne działania edukacyjne i adaptacyjne w zakresie zmian klimatycznych. Więcej www.zielonareka.pl

W ramach całorocznego programu zaplanowano 10 ogólnopolskich akcji edukacyjnych. Będziemy edukować, ale przede wszystkim działać. Prowadzić proste i wymierne działania ekologiczne. Chcemy z WAMI sadzić drzewa, gromadzić deszczówkę, sprzątać tereny przyrodnicze, walczyć ze smogiem. ratować zwierzęta, chronić bioróżnorodność. Przygotowywać się na następujące zmiany klimatyczne.

Te wszystkie działania zostaną zaprezentowane na specjalnie przygotowanych posterach edukacyjnych.

Książka za drzewo po raz 8

2024-04-24