Uczestnicy 2024:
477384
Fundacja Arka

2020-08-22

ZIELONA RĘKA w BIELSKU-BIAŁEJ

ZIELONA RĘKA w BIELSKU-BIAŁEJ

Ogólnopolska trasa edukacyjna ZIELONA RĘKA w BIELSKU-BIAŁEJ

Fundacja ekologiczna ARKA w czwartek 20 sierpnia o godz. 10.00 na Rynku realizuje ogólnopolską trasę edukacyjną ZIELONA RĘKA.

Przygotujemy widowiskową instalację posterów Zielonej Ręki i niebieskiej ogromnej wstęgi symbolizującej wodę. Odbędzie się happening przygotowany z podopiecznymi świetlic środowiskowych z Bielska-Białej.

Oprócz tego unikalne warsztaty- odbijanie ekologicznych, okolicznościowych toreb

Partnerami akcji jest Urząd Miasta Bielska-Białej.

Podczas trasy w formie instalacji, wystaw, posterów, warsztatów i konkursów chcemy informować uczestników o prostych działaniach proekologicznych, które każdy z nas może wprowadzić do swojego życia. Największa część programu będzie dotyczyła oszczędzania wody i promocji proekologicznego korzystania z zasobów wodnych.

W ramach ogólnopolskiej trasy odwiedziliśmy już: Opole, Kielce, Wisłę, Puławy, Rzeszów, Świętochłowice, Katowice.

Będziemy realizować happening ZIELONA RĘKA, podczas którego w widowiskowy sposób przedstawiamy problemy zmian klimatycznych.

Ważnym elementem całej trasy będzie promocja jesiennej części programu Zielona Ręka. Poprzez media i współpracę z odwiedzanymi miastami chcemy do uczestnictwa w nim zaprosić kolejnych uczestników.

Zgłaszać się mogą do nas szkoły i przedszkola, ale przy tak ogromnym programie zgłoszenia z danej miejscowości prosimy aby zebrał urząd i nam zbiorczo wysłał.

Warto zaznaczyć, iż już do programu zgłosiło się ponad 500 tysięcy uczestników, co sprawia, że jest to największa taka inicjatywa w kraju. W ramach programu przygotowujemy w roku 2020 szereg akcji i działań edukacyjnych w najpilniejszych tematach ekologicznych (woda, odpady, smog, sadzenie drzew, ochrona bioróżnorodności) w aspekcie kryzysu klimatycznego.

„Kryzys klimatyczny stawia przed nami niespotykane wyzwania. Każdy musi włączyć się w zmiany! Musimy zmienić praktycznie wszystkie aspekty naszego życia, od indywidualnych wyborów po, zwłaszcza, systemowe rozwiązania – wyjaśnia Wojciech Owczarz, prezes ARKI i pomysłodawca ZIELONEJ RĘKI.

Logo ZIELONEJRĘKI ma być także symbolem, który będziemy przekazywać Partnerom podkreślając ich proekologiczne działania i wsparcie programu. Przystępując do programu ZIELONEJRĘKIjako Partner bierzecie Państwo ważny udział w największym w Polsce programie aktywnej edukacji ekologicznej.

„ W ramach akcji zamierzamy promować akcję sadzenie drzew, nakłaniać mieszkańców do zakładania ogrodów przyjaznych dla ludzi, zwierząt i środowiskaoraz prowadzić szeroką akcję edukacyjną w placówkach oświatowych, organizacjach i instytucjach. – tłumaczy Wojciech Owczarz, prezes Arki.

Dla szkół zostaną przygotowane materiały edukacyjne, scenariusze lekcji tematycznych o poszanowaniu zasobów wodnych, propozycje działań. W oparciu o te materiały w szkołach w całej Polsce podejmowane będą różnorodne działania, z których relacje będą umieszczane na Mapie Aktywności Ekologicznej na stronie www.zielonareka.pl

Partnerami programu Zielona Ręka są: Grupa Kęty, Aluprof, CBRE, Galeria Sfera, Miasto Bielsko-Biała, Urząd Miasta Katowice oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach.

Czytaj także

3 ekologiczne biblioteczki w Katowicach

3 ekologiczne biblioteczki w Katowicach

2024-06-18

Czytaj

Pluszaki w Galerii Katowickiej

Pluszaki w Galerii Katowickiej

2024-06-18

Czytaj

Żyjące Książki w Katowicach

Żyjące Książki w Katowicach

2024-06-18

Czytaj

Chcesz zostać partnerem Zielonej Ręki?

Dowiedz się więcej