Uczestnicy 2024:
476211
Fundacja Arka

2023-10-05

Torby bardzo ekologiczne

Torby bardzo ekologiczne

Szukamy Partnerów do naszego nowego działania, które nazwaliśmy TORBY BARDZO EKOLOGICZNE. W projekcie łączymy tematykę ekologiczną z wolontariatem pracowniczym i przy okazji promujemy młodych artystów.

Wykorzystujemy stare zasłony, obrusy, niepotrzebne materiały i szyjemy z nich torby, które później uczestnicy akcji własnoręcznie przyozdabiają w wzory techniką szablonu, linorytu czy też sita. W projekcie współpracujemy ze studentkami z katowickiej ASP.

Takie akcje organizujemy podczas pikników, wydarzeń firmowych czy też, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, w galeriach handlowych.

Pomysł zrodził się z potrzeby chwili, gdyż często podczas organizowanych przez nas Charytatywnych Kiermaszach Książek ŻYJĄCE KSIĄŻKI https://zyjaceksiazki.pl/ ich uczestnicy po prostu nie mieli w czym zabrać nabytych książek. A wykorzystywanie zwykłych toreb bawełnianych w świetle niedawnych badań Duńskiego Ministerstwa Środowiska jest wątpliwe ekologicznie. Na wyprodukowanie jednej torby bawełnianej potrzebujemy ponad 2,5 tysiąca litrów wody. Do tego dochodzi obciążenie środowiska przez nawozy, transport toreb czy też zajmowanie ogromnych terenów rolniczych.

Stąd pomysł, aby wykorzystać często zalegające w naszych domach materiały i dać im „drugie życie” promując ideę „zero waste”.

Cała akcja będzie miała także ważny cel społeczny, gdyż za otrzymywane przez nas torby uczestnicy będą przekazywali wolne datki, za które kupimy warzywa dla bezdomnych zwierząt z zaprzyjaźnionej Przystani Ocalenie. W tym miejscu przebywa prawie 500 zwierząt w tym takie jak konie, krowy, kozy i właśnie dla nich chcemy kupować warzywa w ramach akcji.Czytaj także

Zapraszamy na kolejną edycję Drzewka za surowce

Zapraszamy na kolejną edycję Drzewka za surowce

2024-03-26

Czytaj

Drzewko za surowce w CH Sarni Stok

Drzewko za surowce w CH Sarni Stok

2024-03-18

Czytaj

Wiosenne kiermasze charytatywne - zapraszamy!

Wiosenne kiermasze charytatywne - zapraszamy!

2024-02-13

Czytaj

Chcesz zostać partnerem Zielonej Ręki?

Dowiedz się więcej