Uczestnicy 2023:
582521
Fundacja Arka

2021-07-26

Sadzimy tlen w Bielsku-Białej

Sadzimy tlen w Bielsku-Białej

Sadzimy tlen w Bielsku-Białej

26 kwietnia pod Bielskim Centrum Kultury BCK wspólnie z Prezydentem Miasta Jarosławem Klimaszewskim posadziliśmy drzewo BOHDAN na część Bogdana Smolenia. Drzewo ufundował zespół ORGANEK.

Fundacja ekologiczna ARKA w ramach programu ZIELONA RĘKA zainauguruje także ogólnopolski konkurs SADZIMY TLEN, w którym promujemy sadzenie drzew.

SADZIMY TLEN

Jedną z 10 akcji edukacyjnych organizowanych w ramach programu ZIELONA RĘKA jest akcja SADZIMY TLEN. W ramach akcji promujemy akcję sadzenie drzew, nakłaniamy mieszkańców do zakładania ogrodów przyjaznych dla ludzi, zwierząt i środowiska oraz prowadzimy szeroką akcję edukacyjną w placówkach oświatowych, organizacjach i instytucjach. W tym roku tylko do akcji Sadzimy tlen zgłosiło się 80 tysięcy 842 uczestników.

Celem akcji jest promocja sadzenia drzew jako jednego z najbardziej konkretnych działań proekologicznych, które możemy prowadzić dla łagodzenia zmian klimatycznych. Sadzenie drzew ma także istotne znaczenie antysmogowe w miastach.

Akcja organizowana jest w ramach największego w Polsce, całorocznego programu aktywnej edukacji ekologicznej ZIELONA RĘKA, w którym już uczestniczy ponad 700 tysięcy osób. Więcej www.zielonareka.pl

Partnerami akcji są: Grupa Kęty S.A., Aluprof S.A., Alupol Packaging S.A.,Lasy Państwowe, Miasto Bielsko-Biała, Miasto Katowice.

Akcja dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach.

Czytaj także

30 rowerów dla dzieci

30 rowerów dla dzieci

2023-09-26

Czytaj

Dyniek i kropka

Dyniek i kropka

2023-09-26

Czytaj

Wyniki konkursów w akcji Rower Pomaga

Wyniki konkursów w akcji Rower Pomaga

2023-09-21

Czytaj

Chcesz zostać partnerem Zielonej Ręki?

Dowiedz się więcej