Uczestnicy 2023:
582521
Fundacja Arka

2020-05-04

Ponad 200 Waszych relacji

Ponad 200 Waszych relacji

Bardzo spodobała Wam się akcja "Dotknij drzewa, przytul drzewo". Mamy ponad 200 relacji, zdjęć, opisów.

DOTKNIJ DRZEWA, PRZYTUL DRZEWO

Akcja organizowana jest w ramach programu aktywnej edukacji ekologicznej ZIELONA RĘKA, w którym już uczestniczy ponad 500 tysięcy osób. www.zielonareka.pl

- Wprowadzony podczas pandemii zakaz wstępu do lasu spotkał się z protestami setek tysięcy osób.Uświadomiliśmy sobie jak ważny jest dla nas kontakt z przyrodą dopiero wtedy, gdy ktoś nas go pozbawił. Dlatego, gdy znowu możemy las odwiedzać, to doceńmy to. -wyjaśnia Wojciech Owczarz, prezes ARKI.

Zapraszamy do niewielkiej akcji „Dotknij drzewa, przytul drzewo”. Przyślij nam swoje zdjęcia z lasu, parku. Dotknij drzewa, przytul drzewo, obejmij, oprzyj się … zrób zdjęcie, napisz dlaczego przyroda jest dla ciebie ważna i przyślij do Arki.

20 najciekawszych relacji nagrodzimy koszulkami lub torbami z logo ZIELONA RĘKA.

Możesz wysłać nam swoja relację zostawiając komentarz pod postem na FB Zielona Ręka lub wysłać mailem na adres w.owczarz@fundacjaarka.pl Relacja zostanie dodana na stronie www.zielonareka.pl

Las leczy

Pewno nieraz po wycieczce do lasu poczułeś się lepiej, miałeś więcej energii, a nawet wróciłeś z niezwykłym pomysłem. Teraz naukowcy po licznych badaniach potwierdzili, iż las leczy, uczy a nawet poprawia naszą kreatywność. Nasz pobyt w lesie obniża poziom hormonów stresu, poprawia nasz sen, a nawet zwiększa ilość komórek odpowiedzialnych za odporność naszych organizmów. Spacer po lesie wspiera także proces zapamiętywania ważnych dla nas faktów, aż o 20%.A czy nieraz rozwiązałeś ważny dla ciebie problem lub wpadłeś na ciekawy pomysł właśnie w lesie? Nic w tym dziwnego, gdyż nasza kreatywność podczas leśnego spaceru podnosi się o 50%.

W takich krajach jak Japonia, Korea Południowa, Nowa Zelandia wycieczkę do lasu przepisze nam lekarz. W tych krajach, a zaczynają się na nich wzorować także państwa europejskie spacery po lesie uzupełniają tradycyjne metody leczenia sprawiając, iż ludzie szybciej zdrowieją.

Amerykańskie Towarzystwo Medyczne już w 2005 roku stwierdziło, iż „dzieci będą mądrzejsze, zdrowsze, szczęśliwsze i bardziej zgodne, jeśli damy im możliwość regularnej, swobodnej i niezorganizowanej zabawy na świeżym powietrzu”.

Odwiedzajmy lasy! Sadźmy drzewa! Będziemy zdrowsi i bardziej szczęśliwi.

Partnerami programu Zielona Ręka są: Grupa Kęty, Aluprof, CBRE, Galeria Sfera, Miasto Bielsko-Biała oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach.

Czytaj także

30 rowerów dla dzieci

30 rowerów dla dzieci

2023-09-26

Czytaj

Dyniek i kropka

Dyniek i kropka

2023-09-26

Czytaj

Wyniki konkursów w akcji Rower Pomaga

Wyniki konkursów w akcji Rower Pomaga

2023-09-21

Czytaj

Chcesz zostać partnerem Zielonej Ręki?

Dowiedz się więcej