Uczestnicy 2024:
477384
Fundacja Arka

2024-05-29

Pluszaki w SUPERSAM

Pluszaki w SUPERSAM

„Pluszaki ratują zwierzaki”. Charytatywny kiermasz w Supersamie

Globalworth Poland łączy siły z Fundacją Ekologiczną ARKA, aby ratować zwierzęta. Już 1 czerwca w godz. 12.00 – 18.00 w katowickim Supersamie odbędzie się Charytatywny Kiermasz pluszowych zabawek. Tym razem całkowity dochód z wydarzenia trafi do Fundacji Przystanek Schronisko.

Przyjdź na kiermasz i pomóż zwierzętom znajdującym się w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.

Akcja „Pluszaki ratują zwierzaki” to doskonały pomysł jak z niepotrzebnych rzeczy stworzyć działanie, z którego wszyscy są zadowoleni. Zarówno osoby oddające zabawki, jak i te nabywające je po bardzo okazyjnych cenach, jak i na końcu organizacje ratujące zwierzęta, odnoszą z tej akcji wymierne efekty.

Warto zaznaczyć, iż dotychczas Fundacja Arka zorganizowała 8 edycji akcji, w których uzbierała aż 31 600 zł. Środki te trafiły do organizacji na co dzień ratujących zwierzęta w okolicach Bielska-Białej.Wsparcie otrzymały: Ośrodek Rehabilitacji "Mysikrólik" Na Pomoc Dzikim Zwierzętom, Stowarzyszenie KOTełkowa Drużyna, Fundacja Psia Ekipa oraz Fundacja Przystań Ocalenie prowadząca schronisko dla zwierząt pod Pszczyną.

Globalworth chętnie angażuje się w pomoc potrzebującym – również zwierzętom. Cieszymy się, że możemy wspólnie z Fundacją ARKA pomóc pupilom. Dotychczasowe zbiórki na różnorodne cele charytatywne pokazują, że w ludziach drzemią ogromne zasoby bezinteresowności i chęci dzielenia się dobrem – Weronika Kurnatowska, Marketing Manager, Globalworth Poland.

„Akcja „Pluszaki ratują zwierzaki” to naprawdę duże społeczne działanie i dlatego dziękujemy wszystkim oddającym swoje zabawki, uczestnikom akcji a przede wszystkim wolontariuszom przynoszącym swoje zabawki i pomagającym w organizacji samego kiermaszu.

To kolejny pomysł wpisujący się nasz program edukacyjny „Dajemy rzeczom drugie życie”, w którym zachęcamy do nowoczesnego i odpowiedzialnego podejścia do naszych odpadów. Wiele rzeczy możemy naprawić lub przekazać organizacji społecznej. Coraz bardziej popularne jest podejść do naszych odpadów według zasady 5R, a jedną z tych zasad jest REUSE, czyli używanie rzeczy ponownie. Zasada ta przypomina, że można użyć wykorzystane już przedmioty w inny, kreatywny sposób. W ten sposób budujemy kulturę produkcji mniejszej liczby odpadów i wpływamy na stan naszej planety.”, mówi Wojciech Owczarz prezes Fundacji Arka

Akcja bardzo udana. Poniżej kilka zdjęć.


Czytaj także

Rower Pomaga 2024

Rower Pomaga 2024

2024-07-18

Czytaj

Modne pluszaki

Modne pluszaki

2024-07-08

Czytaj

Nasze ekotorby w Katowicach

Nasze ekotorby w Katowicach

2024-07-08

Czytaj

Chcesz zostać partnerem Zielonej Ręki?

Dowiedz się więcej