Uczestnicy 2024:
477384
Fundacja Arka

2024-07-08

Modne pluszaki

Modne pluszaki

Dochód ze zbliżającego się kiermaszu zostanie przeznaczony na wsparcie podopiecznych przytuliska „Przystań Ocalenie”, które opiekuje się porzuconymi i wyeksploatowanymi zwierzętami, głównie końmi, krowami, świniami, kozami, owcami czy kurami.

Akcja „Pluszaki ratują zwierzaki” to doskonały pomysł jak z niepotrzebnych rzeczy stworzyć działanie, z którego wszyscy są zadowoleni. Zarówno osoby oddające zabawki, jak i te nabywające je po bardzo okazyjnych cenach, jak i na końcu organizacje ratujące zwierzęta, odnoszą z tej akcji wymierne efekty.

Warto zaznaczyć, iż dotychczas Fundacja Arka zorganizowała 8 edycji akcji, w których uzbierała aż 31 600 zł. Środki te trafiły do organizacji na co dzień ratujących zwierzęta w okolicach Bielska-Białej.Wsparcie otrzymały: Ośrodek Rehabilitacji "Mysikrólik" Na Pomoc Dzikim Zwierzętom, Stowarzyszenie KOTełkowa Drużyna, Fundacja Psia Ekipa oraz Fundacja Przystań Ocalenie prowadząca schronisko dla zwierząt pod Pszczyną.

„Akcja „Pluszaki ratują zwierzaki” to naprawdę duże społeczne działanie i dlatego dziękujemy wszystkim oddającym swoje zabawki, uczestnikom akcji a przede wszystkim wolontariuszom przynoszącym swoje zabawki i pomagającym w organizacji samego kiermaszu.

To kolejny pomysł wpisujący się nasz program edukacyjny „Dajemy rzeczom drugie życie”, w którym zachęcamy do nowoczesnego i odpowiedzialnego podejścia do naszych odpadów. Wiele rzeczy możemy naprawić lub przekazać organizacji społecznej. Coraz bardziej popularne jest podejść do naszych odpadów według zasady 5R, a jedną z tych zasad jest REUSE, czyli używanie rzeczy ponownie. Zasada ta przypomina, że można użyć wykorzystane już przedmioty w inny, kreatywny sposób. W ten sposób budujemy kulturę produkcji mniejszej liczby odpadów i wpływamy na stan naszej planety.”, mówi Wojciech Owczarz prezes Fundacji Arka.

Nasze PLUSZAKI – ekologia i moda

Tak jak coraz bardziej modne jest korzystanie ze sklepów z używaną odzieżą tak w ARCE chcemy wykształcić modę na wręczanie używanych prezentów – pluszaków. Od najmłodszych lat możemy w unikalny sposób edukować nasze dzieci, iż ten używany pluszak, jeszcze o przesłaniu charytatywnym, jest najlepszy. Przygotowaliśmy dla naszych pluszaków metki edukacyjne, w których promujemy założenia akcji, a na stronie internetowej akcji i naszym FB prezentujemy historie zwierząt i organizacji, którym udało się pomóc.

Czytaj także

Rower Pomaga 2024

Rower Pomaga 2024

2024-07-18

Czytaj

Nasze ekotorby w Katowicach

Nasze ekotorby w Katowicach

2024-07-08

Czytaj

Żyjące Książki w Galerii Sfera

Żyjące Książki w Galerii Sfera

2024-07-08

Czytaj

Chcesz zostać partnerem Zielonej Ręki?

Dowiedz się więcej