Uczestnicy 2024:
477384
Fundacja Arka

2024-06-14

Łapmy wodę 2024

Łapmy wodę 2024

Fundacja ekologiczna ARKA w poniedziałek 14 czerwca o godz.11.00 pl. Wojska Polskiego rozpoczęła akcję ŁAPMY WODĘ.

W wydarzeniu brali uczniowie z SP nr 9 w Bielsku-Białej.

Tutaj relacje i zdjęcia

https://www.facebook.com/fundacjaarka/posts/pfbid0...

Woda to życie!

Każdego roku 3,5 miliona ludzi umiera z powodu braku wody lub jej zanieczyszczenia. Według Światowego Forum Ekonomicznego w 2030 roku susza może dotknąć nawet 40 procent naszej planety. Co 20 sekund umiera dziecko z powodu braku wody!

- Polska jest wśród państw europejskich jednym z najuboższych w wodę krajów. Są one prawie 2,7 razy mniejsze niż średnia państw Unii Europejskiej. Dlatego już dziś musimy działać i propagować proekologiczne rozwiązania, które pozwolą na poprawę obecnej sytuacjimówi Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej ARKA. Aby słowa przekuć w czyny, już dziś zapraszamy wszystkich chętnych na kolejną edycję akcji „Łapmy wodę”, podczas której w chcemy nakłaniać mieszkańców w regionie do zakładania instalacji gromadzenia wody deszczowej czy też tworzenia ogrodów deszczowychdodaje.

Łapmy wodę w Bielsku-Białej

Obserwowany długoletni procesocieplania klimatu i gwałtowne zjawiska pogodowe (susze, gwałtowne ulewy, powodzie) sprawiają iż musimy wziąć odpowiedzialność za ochronę i poszanowanie naszych zasobów wodnych i adoptować nasze miasta do zmian klimatu.

Susza czy powodzie dotykają nas wszystkich. Problem mają zarówno indywidualni odbiorcy jak i przemysł. Dlatego konieczne jest działanie i współdziałanie różnorodnych środowisk.

Dlatego Fundacja ekologiczna ARKA zamierza nadal w roku 2024 prowadzić akcję edukacyjną, której celem będzie nakłonienie mieszkańców naszego kraju do gromadzenia w miarę możliwości wody deszczówki oraz poszanowania naszych zasobów wodnych.

„ W ramach akcji zamierzamy promować program małej retencji, nakłaniać mieszkańców do zakładania instalacji gromadzenia wody deszczówki, tworzenia ogrodów deszczowych oraz prowadzić szeroką kampanię edukacyjną w placówkach oświatowych, organizacjach i instytucjach. – tłumaczy Wojciech Owczarz, prezes Arki.

Akcja organizowana jest w ramach całorocznego programu aktywnej edukacji ekologicznej ARKA dla ZIEMI, w którym już uczestniczy prawie 500 tysięcy osób.

Czytaj także

Rower Pomaga 2024

Rower Pomaga 2024

2024-07-18

Czytaj

Modne pluszaki

Modne pluszaki

2024-07-08

Czytaj

Nasze ekotorby w Katowicach

Nasze ekotorby w Katowicach

2024-07-08

Czytaj

Chcesz zostać partnerem Zielonej Ręki?

Dowiedz się więcej