Uczestnicy 2024:
477384
Fundacja Arka

2021-07-26

Dzień Dobrych Uczynków

Dzień Dobrych Uczynków

Dzień Dobrych Uczynków

W Dniu Dobrych Uczynków – 19 maja o godz. 12.00 zapraszamy na inaugurację w Katowicach akcji „Dajemy rzeczom drugie życie. RATUJEMY ZWIERZĘTA!” Akcja odbędzie się na pl. Marii i Lecha Kaczyńskich przed Galerią Katowicką.

Partnerami akcji w Katowicach są: Miasto Katowice oraz Galeria Katowicka.

Dzień Dobrych Uczynków to ogólnopolskie, święto społecznych i proekologicznych działań ustanowione przez nas w roku 2005.

A w ramach akcji „Dajemy rzeczom drugie życie” Fundacja ekologiczna Arka zbiera od uczestników niepotrzebne rzeczy (m.in. książki, gry, zabawki, upominki, sprzęt sportowy i wiele innych, organizuje ich charytatywne kiermasze, z których pieniądze trafiają na ratowanie zwierząt.

Akcji towarzyszą działania, warsztaty i gry ekologiczne o tematyce odpadowej w duchu „Zero waste”.

W Katowicach 19 maja zorganizujemy:

- mobilny kiermasz niepotrzebnych rzeczy

- rozdamy 100 paczek nasion kwiatów przyjaznych dla pszczół dla uczestników kiermaszu

- przygotujemy 10-metrowy Wielokąt edukacyjny o tematyce „zero waste”

- będziemy układać gigantyczne puzzle 5x5 metrów

- odbędą się przestrzenne gry i warsztaty ekologiczne

19 maja DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW

Weź udział w akcji Fundacji Ekologicznej ARKA po raz siedemnasty.

Dzień Dobrych Uczynków jest to święto społecznych, bezinteresownych działań. Akcja skierowana jest, przede wszystkim, do młodzieży szkolnej oraz organizacji społecznych.

W ramach akcji zachęcamy do podejmowania różnych inicjatyw na rzecz ludzi, zwierząt i przyrody. Podczas tegorocznej akcji szczególnie zachęcamy młodzież szkolną do pomocy wybranej przez nich organizacji społecznej. Zachęcamy także organizacje do otwarcia się i poszukiwania sprzymierzeńców ich działań właśnie wśród młodzieży szkolnej. W tym znaczeniu nasza akcja promuje wzorcowe postawy obywatelskie i społeczne oraz wolontariat.

Na stronie internetowej Fundacji Ekologicznej ARKA fundacjaarka.pl znajduje się lista proponowanych działań, jakie można podjąć w ramach akcji. Jednakże dowolność podejmowanych inicjatyw sprawia, że owa lista może zostać w każdej chwili poszerzona o nowe pomysły, nadsyłane przez zainteresowanych naszym świętem bezinteresowności. Także zachęcamy do przeczytania relacji z poprzednich naszych akcji, które mogą być dla Was inspiracją.

Przesyłajcie nam swoje dobre uczynki jako relacje na stronę www.zielonareka.pl

Tak to już 17 lat temu zainicjowaliśmy Dzień Dobrych Uczynków. Czasami słyszę, iż w tym poważnym świecie zajmujemy się taką naiwną akcją. Jeżeli w nim mają dominować skandale, rozboje, wyzysk i szalona konsumpcja, to faktycznie wolimy zajmować się naszymi dobrymi uczynkami. Wolimy sadzić drzewa, pomagać zwierzętom, walczyć z niska emisją, zbierać książki, które pomagają czy pluszaki. Głęboko wierzymy, iż każdy dobry uczynek ma znaczenie. – przekonuje Wojciech Owczarz, pomysłodawca Dnia Dobrych Uczynków

Czytaj także

Rower Pomaga 2024

Rower Pomaga 2024

2024-07-18

Czytaj

Modne pluszaki

Modne pluszaki

2024-07-08

Czytaj

Nasze ekotorby w Katowicach

Nasze ekotorby w Katowicach

2024-07-08

Czytaj

Chcesz zostać partnerem Zielonej Ręki?

Dowiedz się więcej