Uczestnicy 2023:
582521
Fundacja Arka

2022-09-20

Dajemy książkom drugie życie

Dajemy książkom drugie życie

1050 biletów do kina trafiło do dzieci z domów dziecka, świetlic środowiskowych, organizacji społecznych. To efekt akcji Książka wspiera bohatera, w której "dajemy książkom drugie życie" i spełniamy marzenia dzieci.

Partnerami akcji są:

- Galeria Sfera,

- Grupa Kęty,

- Aluprof,

- Alupol,

- Miasto Bielsko-Biała.

W akcji prowadzimy ogólnopolską zbiórkę używanych książek, dajemy im drugie życie na organizowanych kiermaszach i akcjach, a za zebrane środki kupujemy bilety do kina i do teatru dla dzieci, organizujemy także dla nich różnorodne warsztaty.

Zbieramy książki na cele społeczne już od 5 lat. W sumie to już prawie 100 tysięcy książek. Przekazane nam książki zamieniamy na zadowolone z wyjścia do kina dzieci z domów dziecka, uratowane bezdomne zwierzęta czy na rosnące w całej Polsce drzewa - wyjaśnia Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji.

Akcja organizowana jest jako zbiórka publiczna w oparciu o pozwolenie MSWiA. 2 razy do roku z prowadzonych działań sporządzamy sprawozdania.

Zachęcamy do dołączenia do ogólnopolskiej zbiórki książek. Wykorzystamy je w naszych akcjach, w których pomagamy dzieciom, ratujemy zwierzęta czy też dbamy o środowisko sadząc drzewa.

„Książka wspiera bohatera”, w której organizujemy kiermasze książek, a za pozyskane środki pomagamy dzieciom z domów dziecka, świetlic środowiskowych. Organizujemy dla nich darmowe wyjścia do kina, teatru, warsztaty edukacyjne. Z akcji skorzystało już ponad 7 tysięcy dzieci. Więcej: http://ksiazkawspierabohatera.pl

„Rzeczy dla zwierząt”, w której środki ze sprzedaży książek przeznaczamy na ratowanie bezdomnych zwierząt. Udało się już w ten sposób uratować ponad 40 zwierząt. Więcej: http://rzeczydlazwierzat.pl/

„Książka za drzewo”, w której uczestnicy za posadzone drzewa otrzymują od nas wcześniej zebrane książki. Podczas akcji posadziliśmy już prawie 12 tysięcy drzew, a następna akcja startuje w już 8 kwietnia 2023. Więcej: https://ksiazkazadrzewo.pl/

Czytaj także

30 rowerów dla dzieci

30 rowerów dla dzieci

2023-09-26

Czytaj

Dyniek i kropka

Dyniek i kropka

2023-09-26

Czytaj

Wyniki konkursów w akcji Rower Pomaga

Wyniki konkursów w akcji Rower Pomaga

2023-09-21

Czytaj

Chcesz zostać partnerem Zielonej Ręki?

Dowiedz się więcej