Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
x

Skwer rekreacyjno-przyrodniczy - dla nas i naszych gości, Żychlin

Autorem inicjatywy jest Stowarzyszenie Przyjaciół Żychlina.

Zaplanowano...

Żychlin to miejscowość pod Koninem, legitymująca się ponad 650-letnią przeszłością, wpisującą się w dzieje Wielkopolski, państwa polskiego i Europy. Doceniając jej „geniusz loci” Stowarzyszenie Przyjaciół Żychlina, w celu poprawy wizerunku wsi i podniesienia jej atrakcyjności, wykorzystuje różne, pojawiające się możliwości. Przedsięwzięcie zakłada zagospodarowanie terenu, znajdującego się w centrum miejscowości, tak by poprawić estetykę wsi, a także stworzyć możliwości wykorzystania tej przestrzeni publicznej na cele społeczne, turystyczne i ekologiczne.

Dzieje się...

wrzesień - październik 2015... Obecnie teren jest niezagospodarowany. Dzięki Zakładowi Komunalnemu Gminy Stare Miasto i zaangażowaniu mieszkańców Żychlina, została, na całą powierzchnię, nawieziona ziemia i wyrównana powierzchnia. Stowarzyszenie Przyjaciół Żychlina zleciło projektantowi terenów zielonych opracowanie profesjonalnego projektu, uwzględniającego wszystkie założenia, zgodne z zawartymi w złożonym wniosku i określone w umowie zawartej między zainteresowanymi stronami.

 

Jesteśmy na Facebooku

Copyright © 2014 Fundacja Arka