Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
x

My siejeMY

OWOCE i WARZYWA to źródło witamin i związków mineralnych niezbędnych do zdrowego życia.

OGRÓD to miejsce odpoczynku, wytchnienia.

WŁASNY OGRÓD OWOCOWO-WARZYWNY to ogromne korzyści dla całego/całej Ciebie (Twojego ducha i ciała!) i dla całej dzikiej przyrody!

Żeby żyć musimy się odżywiać. Zdrowe jedzenie jest bardzo ważne. A ogród może być miejscem bardzo pięknym. Ogród owocowo-warzywny może być piękny i pożyteczny. I do zakładania takich ogrodów zachęca Fundacja Ekologiczna ARKA. 

Założenie własnego ogrodu i doglądanie go to doskonały pretekst do rozmów o tym czym się karmimy, do czego służy nam jedzenie, czym jest wszechobecna konsumpcja, co to jest rolnictwo przemysłowe i w jaki sposób niszczy środowisko naturalne poprzez ograniczanie bioróżnorodności.

Własnoręczne wysianie warzyw, posadzenie drzew i krzewów owocowych pokaże dzieciom, że pokarm to nie tylko sterylnie zapakowane, krzyczące sztucznymi barwami produkty w super marketach, ale część świata przyrody, którą możemy wykorzystywać z poszanowaniem jej zasad.

Własny ogród owocowo-warzywny może stać się oazą, ale także pracownią naukową w plenerze.

1% Rower pomaga
Listy Dla Ziemi
Rower pomaga
Kup deske
Dzień Dobrych Uczynków
Drzewa Zjednoczonej Europy

Jesteśmy na Facebooku

Copyright © 2014 Fundacja Arka