Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
x

Muł

Spalanie mułu w piecu, kotle centralnego ogrzewania powoduje bardzo wysoką emisję groźnego dla zdrowia aerozolu pyłu, metali ciężkich, sadzy, zanieczyszczeń organicznych i nieorganicznych. Nie jest to także opłacalne, bo muł jest tańszy od węgla, ale większość energii podczas jego spalania jest potrzebna do odparowania wilgoci, której jest w nim bardzo dużo. 

Niestety w Polsce muł jest powszechnie używany do ogrzewania domów. W 2013 r. polskie kopalnie sprzedały 800 tys ton mułu. W większości został on zakupiony przez gospodarstwa domowego (jest tańszy od węgla i innych meteriałów do opalania). 

To spalanie w domowych piecach grzewczych taniego mułu i miału oraz śmieci przyczynia się do ogromnych zanieczyszczeń powietrza nad Polską i przedwczesnych zgonów (ok.45 000 rocznie). 

DLATEGO MUSIMY DZIAŁAĆ - ROZPOWSZECHNIAĆ INFORMACJE, EDUKOWAĆ, MÓWIĆ O TYM PROBLEMIE.

OD 10 LAT FUNDACJA EKOLOGICZNA ARKA ORGANIZUJE DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY OSOBY INDYWIDUALNE I CAŁE ŚRODOWISKA!

1% Rower pomaga
Kup deske
Rower pomaga
365 reklamowek smieci
Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej
Nfos
Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Fundacja Ekologiczna Arka.

Jesteśmy na Facebooku

Copyright © 2014 Fundacja Arka