Drzewa

Sadzenie i ochrona drzew to skuteczne sposoby na oczyszczanie powietrza. Drzewa pochłaniają i neutralizują substancje toksyczne, jak: dwutlenek węgla, dwutlenek siarki i metale ciężkie. Hektar lasu wchłania w ciągu godziny tyle CO2, ile wydziela go w tym czasie 200 osób. Świerkowy żywopłot, wzdłuż ruchliwej ulicy, potrafi zatrzymać do 70% zanieczyszczeń.

Jedno drzewo produkuje w ciągu roku tyle tlenu, ile zużywa człowiek w ciągu dwóch lat. W ciągu okresu wegetacyjnego z 1 m2 powierzchni liściowej drzew i krzewów do powietrza trafia od 0,5 do ponad 1 kg czystego tlenu. Do drzew dostarczających największe ilości tlenu należą: buk pospolity, klon, robinia akacjowa, wierzba krucha, dąb, lipa i jesion.

365 reklamowek smieci
Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej
Nfos
Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Fundacja Ekologiczna Arka.