Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
x

Choinki Nadziei 2014

Szkoła Podstawowa w Pogorzeli   Przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie SP w Pogorzeli odwiedzili Dom Pomocy Społecznej ,,Zacisze” w Kowalach Oleckich. Podopiecznym placówki podarowali choinkę ustrojoną własnoręcznie wykonanymi ozdobami i drobne upominki. Zaprezentowali również jasełka. Spotkanie zwieńczono wspólnym kolędowaniem i życzeniami.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Pawonkowie   Uczniowie PSP przekazali choinkę Świetlicy Środowiskowej „Dziupla” w Pawonkowie. Dzieci uczęszczające na zajęcia do „Dziupli” bardzo ucieszyły się z choinki i przygotowanego na tę okazję przedstawienia. Podczas spotkania śpiewano również kolędy i pastorałki, a kilkoro uczniów wykonało kolędy w wersji instrumentalnej na keyboardzie.

Niepubliczne Przedszkole "Puchatek" w Golinie   Choinkę, którą dzieci z młodszych grup udekorowały ozdobami z surowców wtórnych, zaniesiono do MGOPS. Starsze dzieci przygotowały z kolei jasełka. Publiczność zgromadzona w Centrum Socjalnym im. Jana Pawła II w Jarocinie podczas spotkania z przedszkolakami bawiła się znakomicie i chętnie pomagała im śpiewać kolędy. Na zakończenie dzieci obdarowały podopiecznych MGOPS życzeniami płynącymi prosto z serca.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich   Uczniowie odwiedzili Dom Pomocy Społecznej ,,Cichy Zakątek” w Końskich. Podczas wizyty dzieci udekorowały drzewko, zaprezentowały program artystyczny ,,Życzenia starej bombki”, a także wręczyły pensjonariuszom stroiki i kartki świąteczne z życzeniami.

Szkoła Podstawowa w Janowie   W szkole odbyło się spotkanie wigilijne, na które uczniowie zaprosili starszych, samotnych i niepełnosprawnych mieszkańców gminy oraz domu „Betel”. W świąteczny nastrój wprowadziło gości światełko betlejemskie, przywiezione z Jasnej Góry przez zuchy z Gromady „Pluszowe Niedźwiadki”. Następnie goście obejrzeli przedstawienie i wysłuchali wielu nastrojowych kolęd. Gospodarze zadbali również o pięknie nakryty strój i potrawy wigilijne.

Szkoła Podstawowa im. mjra Henryka Sucharskiego w Drawsku Pomorskim   Dzieci i nauczyciele przygotowali koncert świąteczny, podczas którego podzielili się szczęściem, ciepłem i radością z gośćmi: drawskimi przedszkolakami,  uczniami Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno-Wychowawczego w Gudowie, przedstawicielami władz gminy, żołnierzami i pracownikami Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych oraz podopiecznymi Caritasu. Wspólne śpiewanie kolęd w wyjątkowo uroczystej oprawie dostarczyło wszystkim wielu wzruszeń.

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie   Uczniowie wybrali się do Domu Pomocy Społecznej. Dzieci wręczyły mieszkańcom świerkowe drzewko, które ozdobiły własnoręcznie przygotowanymi bombkami i łańcuchami. Zaprezentowały również program słowno-muzyczny. Do śpiewania znanych kolęd i pastorałek włączyli się również mieszkańcy Domu oraz ich opiekunowie. Po przedstawieniu wszyscy złożyli sobie świąteczne życzenia, a dzieci otrzymały cukierki.

Zespół Szkół nr 17 w Białymstoku   Uczniowie wraz z nauczycielami wykonali ozdoby z plastikowych butelek,  łańcuchy z bibuły, gwiazdy z tektury, bombki ze sznurka i aniołki na szydełku. 17 grudnia wraz z przystrojonym drzewkiem udali się do Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku. Głównym punktem spotkania był koncert kolęd. Wizytę zwieńczono życzeniami świątecznymi i słodkim poczęstunkiem.

Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy w Kędzierzynie-Koźlu   Uczniowie wykonali ekologiczne ozdoby choinkowe i pierniki, którymi przyozdobili drzewka. Przygotowali również jasełka, na które zaproszono wielu gości – wychowanków Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych, podopiecznych  Środowiskowego Domu Samopomocy „Promyczek” oraz przedstawiciela Nadleśnictwa. W podarunku goście otrzymali piękne stroiki.

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Szczytnej   Uczniowie w ramach akcji odwiedzili Dom Pomocy Społecznej „Zamek”, zapewniający całodobową opiekę 110 dorosłym mężczyznom niepełnosprawnym intelektualnie. Dzieci przygotowały kilkadziesiąt ozdób, którymi wraz z podopiecznymi DPS-u przystroili choinkę. Wspólne ubieranie drzewka sprawiło ogromną przyjemność zarówno dzieciom jak i pensjonariuszom „Zamku”.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Biesalu   Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Biesalu odwiedzili Dom Seniora – Mazury „Młodzi Duchem” w Biesalu, gdzie zaprezentowali przedstawienie pt. „Betlejemska Gwiazda wśród postaci bajkowych”. Młodzi aktorzy przekazali na ręce mieszkańców Domu pięknie przyozdobioną choinkę. Na zakończenie wizyty jeden  z uczniów przeczytał bożonarodzeniowe życzenia.

Miejskie Przedszkole nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Knurowie   Dzieci z oddziału integracyjnego 5-latków „Tęczowe Skrzaty” wybrały się z wizytą do Zakładu Opieki Leczniczej w Knurowie. Na to wyjątkowe spotkanie przygotowały kolędy i jasełka. Przedszkolaki z uwagą i radością przedstawiły historię narodzenia Dzieciątka. Wszyscy włączyli się w śpiew kolęd. Na zakończenie starszaki wręczyły zasłuchanym i zadumanym widzom choinki-laurki – symbol nadziei i narodzenia miłości w sercu każdego człowieka.

Przedszkole Samorządowe w Ujeździe koło Tomaszowa Mazowieckiego   Przedszkolaki ozdobiły 19 małych choinek, a następnie podarowały je z życzeniami bożonarodzeniowymi osobom najbiedniejszym w swojej gminie. Podczas wizyt nie brakowało wzruszeń.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Opolu   Do akcji włączyły się wszystkie klasy. Uczniowie odwiedzili m.in. szkołę specjalną, przedszkole specjalne, Ośrodek Readaptacji Społecznej "Szansa",  Hospicjum Betania oraz Dom Kombatanta. Do każdej z placówek zaniesiono pięknie przystrojone drzewko i świąteczne życzenia.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Miechowie   Uczniowie klasy IIB w ramach akcji odwiedzili seniorów Domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta”. Pensjonariuszom podarowali choinkę, którą wcześniej udekorowali ozdobami z papieru. Na wizytę przygotowali również program artystyczny. Recytowali wiersze o tematyce bożonarodzeniowej, śpiewali kolędy i obdarowali seniorów słodkimi upominkami. To jednak nie wszystko. Ustrojone drzewka trafiły również do samotnych, starszych osób z pobliskiego osiedla.

Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu   Uczennice klasy I C i członkowie szkolnego chóru wraz z opiekunami odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Zawierciu. Podarowali im żywą, pięknie przystrojoną choinkę. Ozdoby na drzewko wykonano z masy solnej, suszonych owoców, szyszek, kory. Reprezentantki szkolnego chóru umiliły czas podopiecznym DPS-u koncertem kolęd i pastorałek. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem.

Szkoła Podstawowa nr 31 w Częstochowie   Uczniowie odwiedzili Dom Pomocy Społecznej sióstr Albertynek, w którym przebywa 80 kobiet. Podczas spotkania wspólnymi siłami wykonano świąteczne ozdoby, a następnie udekorowano nimi drzewko. Każdej z przebywających w Domu pań wręczono także upieczone wcześniej w szkole pierniki. Spotkanie zwieńczono wspólnym kolędowaniem.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Elblągu   Wychowankowie placówki udali się do Ośrodka Wsparcia dla Osób Starszych w Elblągu, gdzie  zaprezentowali  program poetycko-muzyczny ,,Wieczór wigilijny”. Podczas spotkania nie zabrakło życzeń oraz prezentów przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Gimnazjum im. Ludzi Pojednania w Witnicy   Uczniowie odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu Wielkim. Podarowali im ekologiczną choinkę, przystrojoną własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Z myślą o podopiecznych Domu od połowy listopada zbierano również słodycze. Słodkości wywołały uśmiech na niejednej twarzy. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć wspólnego kolędowania.

Zespół Szkół w Bogdańcu   Uczniowie odwiedzili Dom Pomocy Społecznej Nr 1 oraz Pogotowie Opiekuńcze w Gorzowie Wlkp. Podopiecznym ośrodków wręczono dwie przystrojone przez uczniów choinki. Program artystyczny przygotowany przez uczniów wywołał wiele wzruszeń i został nagrodzony gromkimi brawami.

Zespół Szkół w Marzęcicach   Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum podjęli działania na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Pacółtowie. Uczniowie z klas 1-3 wykonali ozdoby na choinkę, a gimnazjaliści zorganizowali zbiórkę słodyczy oraz potrzebnych artykułów i przedmiotów.  18 grudnia  odwiedzili podopiecznych Domu Dziecka. Podczas wizyty zaprezentowali przedstawienie i przekazali prezenty oraz choinkę.

Miejski Zespół Szkół nr 2 w Ciechanowie   Uczniowie przygotowali akcję z myślą o samotnych, młodszych i starszych mieszkańcach Domu Pomocy Społecznej w Ciechanowie, w którym przebywa 180 pensjonariuszy, cierpiących na przewlekłe choroby psychiczne i somatyczne. Dzieci ozdobiły choinkę i przygotowały jasełka. Były owacje na stojąco, łzy wzruszenia, życzenia, wzajemne podarunki i wspólny śpiew kolęd, a na koniec słodki poczęstunek.

Przedszkole Publiczne nr 2 im. Misia Uszatka, Myślibórz  Uczniowie udekorowali choinkę ozdobami wykonanymi z masy solnej, kolorowego papieru, słomek po napojach, makaronu, szyszek, bibuły, a następnie przekazali ją do Domu Pomocy Społecznej dla osób przewlekle somatycznie chorych. Przy dźwiękach śpiewanych kolęd dzieci zaprezentowały program artystyczny oraz złożyły życzenia bożonarodzeniowe.

Szkoła Podstawowa nr 25 w Bielsku-Białej  Uczniowie odwiedzili sąsiadujący ze szkołą Dom Opieki Społecznej „Dom Nauczyciela”. Przez cały tydzień przygotowywali ozdoby choinkowe: bombki, łańcuchy, pierniczki, by móc jak najpiękniej ubrać choinkę i sprawić wielką radość mieszkańcom Domu. Na wizytę dzieci założyły czapki św. Mikołaja. Podczas spotkania wspólnie ubierano drzewko i kolędowano. Pensjonariuszy DPS-u obdarowano również pierniczkami upieczonymi przez mamę jednej z dziewczynek.

Zespół Szkół w Grabowie  Uczniowie odwiedzili pacjentów  Zakładu  Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Gołdapi, aby podzielić się z nimi odrobiną świątecznego ciepła, radości i choć na chwilę oderwać ich od codzienności.  Zawieźli im żywą  choinkę i przygotowali występ artystyczny przypominający tradycje bożonarodzeniowe. Na zakończenie wręczyli  pacjentom kartki świąteczne i złożyli im życzenia. 

Zasadnicza Szkoła Zawodowa Specjalna w Sosnowcu   Uczniowie wybrali się do Domu Pomocy Społecznej, aby podarować pensjonariuszom choinkę i pomóc im ją ubrać. Spotkanie dwóch pokoleń i wspólna praca sprawiły ogromną radość zarówno młodzieży jak i seniorom.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. bł. Jana Pawła II w Płocochowie   Uczniowie wykonali ozdoby z materiałów takich jak: styropian, kolorowy papier, cekiny, kasza, folia aluminiowa i nici. Pięknie przyozdobione drzewko przekazali  podopiecznym Domu Opieki Społecznej w Obrytym, niosąc tym samym radość osobom starszym i niepełnosprawnym.

Zespół Szkół w Hucie Dąbrowie   18 grudnia uczniowie wybrali się do Domu Pomocy Społecznej św. Józefa w Woli Gułowskiej z bożonarodzeniowymi życzeniami, drobnymi upominkami dla pensjonariuszy oraz żywą choinką. Podczas spotkania zaprezentowali specjalnie przygotowane na te okazję jasełka. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania i poczęstunku.

Zespół Szkół nr 1 w Tomaszowie Lubelskim

Zespołu Szkół w Bysławiu   Uczniowie odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Wysokiej. Pensjonariuszom placówki podarowali przystrojoną choinkę. Podczas spotkania przedstawili również spektakl o tematyce świątecznej „Między Niebem a Ziemią”. Zwieńczeniem wizyty było wspólne kolędowanie.  

Galeria zdjęć

1% Rower pomaga
Kup deske
Rower pomaga
365 reklamowek smieci
Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej
Nfos
Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Fundacja Ekologiczna Arka.

Jesteśmy na Facebooku

Copyright © 2014 Fundacja Arka