Choinki Nadziei

Grudniowa akcja Fundacji Ekologicznej ARKA, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem:

• łączy pokolenia

• podkreśla wrażliwość na potrzeby ludzi starszych i osamotnionych

• propaguje choinki w doniczkach, których zakup sprzyja ochronie środowiska

W Polsce przybywa osób starszych. Życie osoby w podeszłym wieku jest trudne, często samotne, pozbawione serdecznego kontaktu z innymi. W okresie świątecznym samotność szczególnie boli. Choinki Nadziei – pięknie ozdobione drzewka przyniesione ludziom starszym, niepełnosprawnym lub wykluczonym społecznie dodają energii, witalności i nadziei na lepszą przyszłość. Drzewka, które uczniowie mogą własnoręcznie przyozdobić i wraz z piosenką czy przedstawieniem zanieść potrzebującym, chętnie przekazują nadleśnictwa w całej Polsce. Wystarczy zadzwonić i zapytać o możliwość współpracy.

Zachęcamy do działania! Potrzebujących jest bardzo wielu, w każdej gminie, w każdym mieście.

Relacje   2005 / 2006 / 2007 / 2008 / 2009 / 2010 / 2011/ 2012 / 2014