Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
x

Znowu mamy prawie 4 tysiące dla zwierząt

Za nami kolejna, udana akcja "Pluszaki ratują zwierzaki" zorganizowana 21 grudnia w Galerii Sfera. Dzięki jej uczestnikom zebraliśmy 3950 zł.

Tym razem współpracujemy z fundacją Przystań OCALENIE, która prowadzi schronisko dla zwierząt – głównie koni pod Pszczyną. Fundacja z transportów do rzeźni uratowała już ponad 80 koni. A w prowadzonym schronisku znajdują się także inne ocalone zwierzęta.

- Akcja Pluszaki ratują zwierzaki to doskonały pomysł jak z niepotrzebnych rzeczy stworzyć działanie, z którego wszyscy są zadowoleni. Zarówno osoby oddające pluszaki i zabawki, jak i te nabywające je po bardzo okazyjnych cenach, jak i na końcu organizacje ratujące zwierzęta, odnoszą z tej akcji wymierne efekty- wyjaśnia Wojciech Owczarz, prezes ARKI – to duża satysfakcja, iż wymyśliliśmy i prowadzimy akcje, które spotykają się z tak dużym i pozytywnym odbiorem”.

 

To zwłaszcza okazja na nabycie przedświątecznego prezentu, który pomaga zwierzętom i planecie i jeszcze jest naprawdę niedrogi.

 

Ale to naprawdę duże społeczne działanie i dlatego dziękujemy wszystkim oddającym swoje pluszaki i zabawki, uczestnikom akcji a przede wszystkim wolontariuszom przynoszącym swoje pluszaki, piorącym je i pomagającym w organizacji samego kiermaszu.

 

Warto tylko przypomnieć, iż z pierwszej akcji dla fundacji Mysikrólik udało się zebrać 5700 zł, a z drugiej dla Kotełkowej Drużyny 5100 zł, a dla bielskiej fundacji Psia Ekipa 5300 zł.

 

Tym razem zbieramy dla fundacji „Przystań Ocalenie”, której  działania możecie śledzić na www.przystanocalenie.org.  Fundacja ratuje konie i inne zwierzęta gospodarskie i prowadzi pod Pszczyną dla nich schronisko. Trafiają do niego także pasy i koty porzucone przez ich właścicieli.

 

To kolejny pomysł wpisujący się nasz program edukacyjny „Dajemy rzeczom drugie życie”, w którym zachęcamy do nowoczesnego i odpowiedzialnego podejścia do naszych odpadów. Wiele rzeczy możemy naprawić lub przekazać organizacji społecznej.  Coraz bardziej popularne jest podejść do naszych odpadów według zasady 5R, a jedną z tych zasad jest REUSE, czyli używanie rzeczy ponownie. Zasada ta przypomina, że można użyć wykorzystane już przedmioty w inny, kreatywny sposób. W ten sposób budujemy kulturę produkcji mniejszej liczby odpadów i wpływamy na stan naszej planety.

 

Ważnym elementem akcji jest jej część edukacyjna. Do każdego pluszaka będzie dołączona metka edukacyjna. Oprócz edukacji ekologicznej w zakresie odpadów, chcemy edukować uczestników o działaniu najbliższego nam schroniska dla zwierząt, w szczególności koni.

Przeczytaj także

ROWER POMAGA 2020

10 marzec 2020
Wystartowała VI edycja naszej akcji rowerowej
29 lutego kolejny kiermasz w Galerii Sfera
Dzięki waszemu wsparciu mamy 5 300 zł dla Fundacji Mysikrólik!!!

ZIELONA RĘKA

11 luty 2020
Już ponad 500 tysięcy uczestników
1% Rower pomaga
Listy Dla Ziemi
Rower pomaga
Kup deske
Dzień Dobrych Uczynków
WFOŚiGW

Jesteśmy na Facebooku

Copyright © 2014 Fundacja Arka