Travelery - prestiżowa nagroda dla ROWER POMAGA

Akcja ROWER POMAGA  zdobyła prestiżową I nagrodę !!!

Wczoraj w Muzeum Etnograficznym  odbyła się Gala, na której Fundacja Ekologiczna ARKA otrzymała za akcję ROWER POMAGA nagrodę TRAVELERY  - 12 edycji plebiscytu National Geographic w kategorii „Społeczna inicjatywa roku”.

W sumie na 3 kategorie oddano ponad 50 tysięcy głosów. Podczas nominacji Jury doceniło różnorodność tematyczną akcji Rower Pomaga, która także promuje rowerowe podróże.

„To dla nas ogromne wyróżnienie – cieszy się Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji – już sama nominacja, dostrzeżenie przez Jury naszej akcji, była niesamowita, a już wygrana!!! Gratulujemy także innym inicjatywą. Wszyscy robią świetne, potrzebne działania społeczne.”

A już trwa IV edycja naszej akcji, w której zamieniamy wasze rowerowe kilometry na wymarzone rowery dla dzieci z domów dziecka. Już w tym roku w akcji uczestniczy prawie 20 tysięcy osób i przejechaliśmy prawie 7 milionów kilometrów.

W tym roku można je wpisywać na stronie rowerpomaga.pl lub na aplikacji Endomondo pod linkiem:

Rowery w całym kraju

Tradycyjnie w akcji łączymy tematykę ekologiczną z społeczną. Namawiamy wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl Od razu zobaczą w specjalnym kalkulatorze o ile ograniczyli emisje CO2, gdyby tę samą odległość pokonali samochodem.

Zeszłoroczna akcja okazała się dużym sukcesem. Przejechaliśmy ponad 5 milionów  kilometrów na rowerach i rozdaliśmy dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych 82 wymarzonych rowerów. W akcji kilometry wpisało nam ponad 27 tysięcy uczestników – podsumowuje Wojciech Owczarz.

Za każdy 1 000 000  wspólnie przejechanych na rowerach kilometrów dzięki sponsorom przekazujemy dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych ich wymarzony rower.

Akcję Rower Pomaga wspierają: Wojewódzki Fundusz ochrony Środowiska w Katowicach, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Grupa Kęty, Zakład Gospodarki Odpadami, Murapol S.A oraz gminy partnerskie.

Dodatkowe informacje:

Krystian Biłek – Fundacja Ekologiczna ARKA, tel. 501 636 849 , Krystian.bilek@fundacjaarka.pl

Dajemy rzeczom drugie życie

2 sierpień 2018
Przywieź nam niepotrzebne rzeczy, my im damy drugie życie.
To jednen z efektów akcji Książka wspiera bohatera

Mural MIRABELKA

25 lipiec 2018