Torba za surowce - edycja jesienna

Przynieść nam surowce, a otrzymasz unikalne ekologiczne torby.

TORBA ZA SUROWCE – edycja jesienna

19 października w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów, prowadzonym przez Zakład Gospodarki Odpadami, (róg ul. Leszczyńskiej i Straconki odbędzie się w godz. 9.00-15.00 zbiórka surowców (makulatury, puszek aluminiowych, opakowań szklanych i butelek plastikowych PET).

Fundacja Ekologiczna ARKA przygotowuje  akcję, w której ekologiczne torby będziemy wymieniać na surowce wtórne.

Torbę będzie można otrzymać  za

- 20 kg makulatury lub

- 20 kg szkła opakowaniowego (butelki, słoiki) lub

-  40 aluminiowych puszek lub

- 40 plastikowych butelek PET.

Maksymalna ilość toreb na jednego uczestnika – 10 sztuk.

Jesienna edycja akcji zbiegła się z inauguracja naszego nowego programu aktywnej edukacji ekologicznej ZIELONA RĘKA. Dlatego oprócz dotychczasowych wzorów ekologicznych toreb, mamy dla uczestników dużą ilość toreb właśnie z symbolem naszej Zielonej Ręki zaprojektowanym przez Małgorzatę Rozenau.

Oprócz tego mamy jeszcze specjalne wzory toreb od naszych partnerów: jesienną torbę od Galerii SFERA, edukacyjną o segregacji z Żywiec Zdrój i z pięknym rowerem od firmy TiM.

Akcja organizowana jest w ramach całorocznego programu edukacyjnego dotyczącego właściwego postępowania z naszymi odpadami realizowanego wspólnie z Urzędem Miasta Bielska-Białej oraz Zakładem Gospodarki Odpadami.

Za środki z surowców kupione zostaną rowery dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych w ramach naszej akcji rowerpomaga.pl

ZIELONA RĘKA

11 luty 2020
Już prawie 500 tysięcy uczestników
Staruje kolejna edycja naszej akcji

BIKEHELPS.ORG

20 styczeń 2020
Pomóż nam zebrać pieniądze na 10 rowerów dla dzieci - sierot wojny na Ukrainie.
Dzięki WAM wsparliśmy schronisko dla zwierząt Przystań Ocalenie