Torba za surowce - edycja jesienna

Przynieść nam surowce, a otrzymasz unikalne ekologiczne torby.

TORBA ZA SUROWCE – edycja jesienna

19 października w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów, prowadzonym przez Zakład Gospodarki Odpadami, (róg ul. Leszczyńskiej i Straconki odbędzie się w godz. 9.00-15.00 zbiórka surowców (makulatury, puszek aluminiowych, opakowań szklanych i butelek plastikowych PET).

Fundacja Ekologiczna ARKA przygotowuje  akcję, w której ekologiczne torby będziemy wymieniać na surowce wtórne.

Torbę będzie można otrzymać  za

- 20 kg makulatury lub

- 20 kg szkła opakowaniowego (butelki, słoiki) lub

-  40 aluminiowych puszek lub

- 40 plastikowych butelek PET.

Maksymalna ilość toreb na jednego uczestnika – 10 sztuk.

Jesienna edycja akcji zbiegła się z inauguracja naszego nowego programu aktywnej edukacji ekologicznej ZIELONA RĘKA. Dlatego oprócz dotychczasowych wzorów ekologicznych toreb, mamy dla uczestników dużą ilość toreb właśnie z symbolem naszej Zielonej Ręki zaprojektowanym przez Małgorzatę Rozenau.

Oprócz tego mamy jeszcze specjalne wzory toreb od naszych partnerów: jesienną torbę od Galerii SFERA, edukacyjną o segregacji z Żywiec Zdrój i z pięknym rowerem od firmy TiM.

Akcja organizowana jest w ramach całorocznego programu edukacyjnego dotyczącego właściwego postępowania z naszymi odpadami realizowanego wspólnie z Urzędem Miasta Bielska-Białej oraz Zakładem Gospodarki Odpadami.

Za środki z surowców kupione zostaną rowery dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych w ramach naszej akcji rowerpomaga.pl

XV Dzień Czystego Powietrza

14 listopad 2019
Nasza akcja już po raz 15 w całej Polsce

TLENODAJNIA

14 listopad 2019
W XV Dzień Czystego Powietrza otwarliśmy pierwszą w Polsce TLENODAJNIĘ

ZIELONA RĘKA - już działamy!!!

10 paźdzernik 2019
Już ponad 200 tysięcy uczestników