Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
x

Świąteczna akcja "Książka wspiera bohatera"

Jurek Owsiak, Martyna Wojciechowska, Robert Biedroń, ks. Tadeusz Pieronek, Cezary Harasimowicz. Co łączy te osoby? Wsparcie dla akcji Książka wspiera Bohatera!

LICYTACJE, NIESPODZIANKI i … KSIĄŻKI

15 grudnia zapraszamy do Galerii SFERA na VII Charytatywny Kiermasz Książek. Będziemy mieć dla Was mnóstwo książek, gdyż w naszą akcję zaangażowało się już ponad 30 miast. Będą niespodzianki i licytacje.

Książki pomagają

Tak, nasze książki są magiczne. One pomagają! W różnorodnych działaniach, dzięki środkom pozyskanym z akcji, dotychczas uczestniczyło 1 352 dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych z Bielska-Białej, ale także z Żywca, Pszczyny, Kęt, Cieszyna. Szacujemy, że w ciągu sześciu edycji akcji nowych właścicieli znalazło aż 10 000 książek!

W bielskiej Galerii SFERA odbyły się wszystkie edycje akcji, które wspierali klienci, przekazując nieczytane książki w Punkcie Informacyjnym.

-Galeria SFERA chętnie angażuje się w lokalne działania charytatywne. Jest to wpisane w naszą strategię, realizowaną pod hasłem: „SFERA spleciona z Tobą”, która podkreśla związek galerii z miastem i jego mieszkańcami. Cieszymy się, że akcje ekologiczne i społeczne są tak pozytywnie odbierane przez naszych klientów, a akcja „Książka wspiera bohatera” cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem – mówi Monika Magner, Dyrektor Galerii SFERA.

 

Książka najmodniejsza

Nasza akcja wpisuje się także w nowoczesny trend społeczny tzw. „Zero Waste”, który pokazuje naszą odpowiedzialność za los Ziemi, a przede wszystkim wobec śmieci, które wytwarzamy. Od tego miesiąca rozpoczynamy także cykl warsztatów ekologicznych w świetlicach środowiskowych i domach dziecka, który będzie trwał do końca lutego.

Mamy już zaplanowane trzydzieści kolejnych atrakcji i warsztatów dla potrzebujących dzieci, które odbędą się w grudniu, styczniu i lutym. Właśnie na ten cel przeznaczymy zebrane dary podczas świątecznej edycji akcji „Książka wspiera bohatera” – tłumaczy Wojciech Owczarz, Prezes Zarządu Fundacji.

 

Licytacje i niespodzianki

O godzinie 12.00 zapraszamy wszystkich na „książkowe” licytacje. Naszą akcję wsparli m.in. Jurek Owsiak, Martyna Wojciechowska, Robert Biedroń, ks. Tadeusz Pieronek, Cezary Harasimowicz, którzy przekazali nam swoje książki z dedykacjami oraz różnorodne upominki. Mamy także 3 „książkowe” krzesła przygotowane przez uczniów Klasy V Zespołu Szkół Plastycznych. A także świąteczną choinkę w doniczce już udekorowaną ekologicznymi ozdobami.

Książka wspiera Bohatera

Akcja KSIĄŻKA WSPIERA BOHATERA jest dla tych, którzy lubią ludzi, książki i środowisko. Zbieramy od zaprzyjaźnionych osób i uczestników akcji niepotrzebne książki, organizujemy ich kiermasze dając im „drugie życie”, a za zebrane środki fundujemy bilety do kin, teatrów dzieciom z domów dziecka, świetlic środowiskowych oraz spełniamy ich zielone marzenia.

To inicjatywa Fundacji Ekologicznej ARKA, która łączy w sobie kilka aspektów: ochrona środowiska, edukacja kulturalna i pomoc społeczna.

 

Dlaczego Książka wspiera bohatera?

 

Chodzi nam o promocję społecznych postaw, o pomoc różnorodnym inicjatywom obywatelskim, o budowanie wspólnoty, w której RAZEM robimy coś dla innych. Każdy może zostać bohaterem na miarę swoich możliwości.

 

Przeczytaj także

Wiemy, iż już nie możecie się doczekać ...
Dzięki WAM zebraliśmy 5220 zł dla Fundacji PSIA EKIPA
Na naszej akcji na zaproszenie ZGO pojawi się MIECIA!!!
Przynieś nam pluszaki i inne zabawki i pomóż ratować zwierzęta
1% Rower pomaga
Listy Dla Ziemi
Rower pomaga
Kup deske
Dzień Dobrych Uczynków
WFOŚiGW

Jesteśmy na Facebooku

Copyright © 2014 Fundacja Arka