Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
x

Star V edycji akcji Rower Pomaga

Które miasto zostanie Rowerową Stolicą Polski 2019? Startuje V edycja akcji ROWER POMAGA

19 marca  w Bielsku wspólnie z Dwujęzyczną Szkołom KOPALIŃSKI odbył się nasz nowy happening.

To już V edycja naszej akcji, w której zamieniamy wasze rowerowe kilometry na wymarzone rowery dla dzieci z domów dziecka.

W tym roku można je wpisywać na stronie rowerpomaga.pl lub na aplikacji Endomondo pod właścywym linkiem, gdyż już mamy ponad 20 zarejestrowanych akcji. Każdy może wybrać, w której chce jeździć.

 

To nowa odsłona naszej akcji. Zapraszamy w niej miasta do  rywalizacji na Endomondo, a później do współpracy i wzajemnej pomocy.  Za każdy milion kilometrów, które rowerzyści dodadzą do akcji „Rower Pomaga w Bielsku-Białej”  przekazujemy rower wybranej przez Was organizacji czy instytucji.

Na początkowym etapie rywalizujemy. A później drużyny zwycięskie pomagają pozostałym tak, aby każda mogła przekazać wymarzony rower dzieciom ze swojego terenu. Miasta, które uzbierają najwięcej kilometrów rywalizują o tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2019 w ramach akcji Rower Pomaga. Dla zwycięscy przygotowaliśmy piękny, złoty dizajnerski rower oraz certyfikat. Zeszłoroczny tytuł broni Gdańsk.

 

Rowery w całym kraju

Tradycyjnie w akcji łączymy tematykę ekologiczną z społeczną. Namawiamy wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl Od razu zobaczą w specjalnym kalkulatorze o ile ograniczyli emisje CO2, gdyby tę samą odległość pokonali samochodem.

Zeszłoroczna akcja okazała się dużym sukcesem. Przejechaliśmy ponad 50 milionów  kilometrów na rowerach i rozdaliśmy dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych 61 wymarzonych rowerów, a w sumie przez 4 lata 221. W akcji kilometry wpisało nam ponad 70 tysięcy uczestników .

To niesamowite że niewielkiej organizacji z Bielska-Białej udaje się już 5 rok z rzędu przygotować tak ogromne działanie ekologiczno – społeczne. A w tym roku mamy także międzynarodową edycję akcji, w której jeździmy dla dzieci/ sierot wojny na Ukrainie. W akcji Bikehelps.org już bierze udział ponad 2 tysiące rowerzystów na całym świecie - podsumowuje Wojciech Owczarz.

Akcję ROWER POMAGA wspierają: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach, Grupa Kęty, Miasto Bielsko-Biała, Galeria Sfera, Lasy Państwowe oraz liczne gminy partnerskie.

Przeczytaj także

Dzięki Wam udało nam się zebrać 9 271,20 zł na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy!!!!
Dzięki WAM wsparliśmy schronisko dla zwierząt Przystań Ocalenie

Choinki Nadziei

10 grudzień 2019
To już 15 edycja naszej akcji

TLENODAJNIA

14 listopad 2019
W XV Dzień Czystego Powietrza otwarliśmy pierwszą w Polsce TLENODAJNIĘ
1% Rower pomaga
Listy Dla Ziemi
Rower pomaga
Kup deske
Dzień Dobrych Uczynków
WFOŚiGW

Jesteśmy na Facebooku

Copyright © 2014 Fundacja Arka