Rzeczy dla zwierząt

W naszej akcji uratowaliśmy już 25 zwierząt

Startuje akcja RZECZY DLA ZWIERZĄT!

Fundacja ekologiczna ARKA rozpoczyna ogólnopolską akcję RZECZY DLA ZWIERZĄT.

Zapraszamy 21 kwietnia, tuż przed Dniem Ziemi, o godz. 11.00 na Rynek w Katowicach (obok DH Skarbek).

W Katowicach zorganizujemy:

- -Charytatywny Kiermasz Zabawek

- happening Rzeczy dla Zwierząt

- przestrzenne gry i warsztaty

- układanie gigantycznych puzzli 5 x 5 m

- Wielokąt edukacyjny „5R – zero waste”

Uczestnikom kiermaszu rozdamy 100 paczek nasion kwiatów przyjaznych dla pszczół.

Partnerami akcji w Katowicach są: Miasto Katowice.

W naszej akcji uratowaliśmy już 25 zwierząt. Jak? Zbieramy od Was niepotrzebne zabawki, książki, gry, puzzle itd., organizujemy ich kiermasze, a środki przeznaczamy na ratowanie bezdomnych zwierząt!

Więcej informacji, zdjęcia i historie uratowanych zwierząt: http://rzeczydlazwierzat.pl/

A w ramach akcji „Rzeczy dla zwierząt” Fundacja ekologiczna Arka zbiera od uczestników  niepotrzebne rzeczy (m.in. książki, gry, zabawki, upominki, sprzęt sportowy i wiele innych, organizuje ich charytatywne kiermasze, z których pieniądze trafiają na ratowanie zwierząt.

„Cieszy nas możliwość organizowania akcji łączącej tematykę ekologiczną z ratowaniem zwierząt. Super, że możemy robić coś  spotykając się z pozytywnym i ogromnym zainteresowaniem, a jeszcze możemy promować nowoczesne rozwiązania gospodarki zero odpadowej.” – Wojciech Owczarz, prezes ARKI, pomysłodawca akcji. – bardzo ważna dla nas jest także bardzo konkretna i potrzebna pomoc zwierzętom.

Partnerami ogólnopolskiej akcji są: Rekopol, Grupa Kęty, Aluprof, Alupol.

Akcję wspiera Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Każdy z nas ma w domu niepotrzebne rzeczy. Wyrzucić szkoda, a zbiera się ich coraz więcej. Teraz proponujemy dobre rozwiązanie. Można je do nas wysłać, a my damy im drugie życie i jeszcze pomożemy potrzebującym zwierzętom. W ramach akcji będziemy zbierać od uczestników niepotrzebne rzeczy, organizować ich kiermasze, a pozyskane środki przeznaczać na ratowanie zwierząt, wsparcie ich leczenia.

Adres do wysyłki książek, zabawek, puzzli, gier:

Fundacja ekologiczna ARKA, ul. Kosmiczna 15B, 43-300 Bielsko-Biała

Akcja organizowana w ramach programu ZIELONA RĘKA – największego w Polsce programu w aktywnej edukacji ekologicznej, w którym bierze udział prawie 600 tysięcy uczestników. Więcej www.zielonareka.pl

28 maja, pl. Św. Jakuba, 10.00 - 15.00
Już 4 250 kg warzyw trafiło do bezdomnych zwierząt w Przystani Ocalenie
Dzięki WAM mamy ponad 7 000 kg surowców. Dziękujemy!
Już prawie 600 tysięcy uczestników

Książka za drzewo - 2022

4 kwiecień 2022
Ponad 500 książek do wyboru!