Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
x

Rower Pomaga z Galerią SFERA 2021

Startuje V edycja akcji ROWER POMAGA z GALERIĄ SFERA

Podejmij sportowe wyzwanie i pomóż dzieciom! Zapraszamy do włączenia się w V edycję naszej charytatywnej akcji „Rower pomaga z Galerią SFERA”, w której każdy może pomóc dzieciom z domów dziecka oraz podopiecznym świetlic środowiskowych, a jednocześnie zadbać o własne zdrowie i kondycję fizyczną. Sportowe wyzwanie startuje już 16 sierpnia.

Jak liczymy kilometry?

Akcja ma na celu promocję zdrowego trybu życia, które przekłada się na poprawę ochrony środowiska. Przejechane kilometry przez uczestników akcji zostają zsumowane, wobec czego im więcej kilometrów przejedziemy, tym bardziej będziemy mogli pomóc.

Jak wziąć udział w akcji? Zadanie jest bardzo proste. Przed każdą wycieczką rowerową należy włączyć aplikacje STRAVA. Tam wpisujemy wyzwanie „Rower Pomaga z Galerią SFERA”, który zliczy przejechane przez nas kilometry.

Tutaj znajduje się link do wyzwania: https://www.strava.com/clubs/sfera

Można również dopisywać się na stronie www.rowerpomaga.pl zaznaczając akcję „Rower Pomaga z Galerią SFERA 2021”. Na stronie wydarzenia istnieje również możliwość sprawdzenia, o ile ograniczyliśmy emisję CO2, pokonując trasę rowerem, a nie samochodem.

Wspólnie dla czystego powietrza

- Zdajemy sobie sprawę, że dzisiaj kwestie związane z ochroną środowiska to odpowiedzialność każdego z nas. Od lat wspólnie z Fundacją ARKA zwracamy uwagę na ten problem. Nasze inicjatywy takie jak m.in. stacja rowerów miejskich, stacja ładowania pojazdów elektrycznych czy partnerstwo w niedawnej akcji „Łapmy wodę” sprawiają, że aktywnie walczymy o lepsze powietrze w mieście. Zauważyliśmy również, jak dużym powodzeniem cieszy się nasza „Tlenodajnia”, w której nasi klienci mogą pracować w sąsiedztwie roślin i przy czystym powietrzu. Chcemy również, aby podopieczni domów dziecka mieli swoje miejsce, w którym chętnie będą mogli spędzać czas przy zabawie czy nauce – mówi Monika Magner, dyrektor Galerii SFERA.

 

Bielsko – Biała według rankingu szwajcarskiej firmy IQ Air jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie zajmując 38 pozycję, dlatego tak istotne staje się zwrócenie uwagi na kwestię związane z tym zagadnieniem.

- Poprzez tegoroczną edycję akcji i bazując na jej niesłabnącym zainteresowaniu, chcemy pokazać, że małymi krokami jesteśmy w stanie zmieniać otoczenie, w którym żyjemy. Dlatego zachęcamy do tego, aby wspólnie zamiast samochodu wybrać rower, wymieniać stare piece oraz kotły, zadbać o przestrzeń, w której uczymy się i pracujemy – dodaje Wojciech Owczarz, Prezes Fundacji ekologicznej Arka.

 

Akcja rozpoczyna się 16 sierpnia i potrwa do 17 października. Rower pomaga to największa akcja społeczno-rowerowa w Polsce.

 

W 2018 r. inicjatywa otrzymała nagrodę Travelery, zajmując tym samym pierwsze miejsce w 12. edycji plebiscytu National Geographic w kategorii Społeczna inicjatywa roku.

Rower Pomaga w całym kraju

Tradycyjnie w akcji łączymy tematykę ekologiczną z społeczną. Namawiamy wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl Od razu zobaczą w specjalnym kalkulatorze o ile ograniczyli emisje CO2, gdyby tę samą odległość pokonali samochodem.

To niesamowite że niewielkiej organizacji z Bielska-Białej udaje się już 7 rok z rzędu przygotować tak ogromne działanie ekologiczno – społeczne. W tym roku szczególnie podkreślamy prozdrowotne aspekty jazdy na rowerze, bo Rower Pomaga na ZDROWIE. Ten rok to także duże zmiany akcji. Przygotowujemy nową, bardziej funkcjonalną stronę, własna aplikację tak, aby już po czasie pandemii, mocno ruszyć z akcja w roku 2022.

I oczywiście zapraszamy wszystkich zainteresowanych do tego, aby zostać Patronem akcji.

Więcej https://patronite.pl/Fundacja-ARKA

 - podsumowuje Wojciech Owczarz.

Przeczytaj także

Bilety dla dzieci

20 wrzesień 2022
1050 biletów do kina dla dzieci z domów dziecka
Przez 7 lat w akcji ROWER POMAGA przekazaliśmy już 366 rowerów dzieciom z domów dziecka
Czeka nas Was prawie 700 książek

KWIATY ZAMIAST ŚMIECI

24 sierpień 2022
Start jesiennej edycji akcji

Jesteśmy na Facebooku

Copyright © 2014 Fundacja Arka