Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
x

Pluszaki ratują zwierzaki

 

VI edycja akcji  „Pluszaki ratują zwierzaki”

Rusza zbiórka!

Już można do Punktu Informacyjnego w Galerii SFERA przynosić swoje zabawki, pluszaki, gry, puzzle itd. na kolejną akcję Pluszaki ratują zwierzaki. Prosimy o jak najszybsze dostarczenie nam WYPRANYCH pluszaków  tak, aby co najmniej przez tydzień były poddane kwarantannie.

Tym razem współpracujemy z KOTEŁKOWA DRUŻYNA, która ratuje koty i prowadzi dla nich w Bielsku-Białej program leczenia i adopcji.

 

A już 20 czerwca zapraszamy na Charytatywny Kiermasz Zabawek do Galerii Sfera.

 

- Ciężko pomyśleć o naszych sympatycznych pluszakach jak o odpadach, ale niestety po okresie, w którym cieszą nasze dzieci, tak to wygląda. I są to odpady, które bardzo trudno zagospodarować. Dlatego akcja, w której dajemy im „drugie życie”, prowadzimy edukację, a przede wszystkim ratujemy prawdziwe zwierzęta i pomagamy lokalnym organizacjom, jest tak ważna. Pamiętajmy najlepsze są te odpady, których nie wytwarzamy -   wyjaśnia Wojciech Owczarz, prezes ARKI.

 

 Akcja Pluszaki ratują zwierzaki to doskonały pomysł jak z niepotrzebnych rzeczy stworzyć działanie, z którego wszyscy są zadowoleni. Zarówno osoby oddające pluszaki i zabawki, jak i te nabywające je po bardzo okazyjnych cenach, jak i na końcu organizacje ratujące zwierzęta, odnoszą z tej akcji wymierne efekty.

 

Warto zaznaczyć, iż zorganizowaliśmy 5 edycji akcji, w których uzbieraliśmy aż 25 800 zł. Środki te trafiły do organizacji na co dzień ratujących zwierzęta w okolicach Bielska-Białej.  Wsparcie otrzymały: Ośrodek Rehabilitacji "Mysikrólik" Na Pomoc Dzikim ZwierzętomStowarzyszenie KOTełkowa DrużynaFundacja Psia Ekipa oraz Fundacja Przystań Ocalenie prowadząca schronisko dla zwierząt pod Pszczyną.

Akcja Pluszaki ratują zwierzaki to naprawdę duże społeczne działanie i dlatego dziękujemy wszystkim oddającym swoje pluszaki i zabawki, uczestnikom akcji a przede wszystkim wolontariuszom przynoszącym swoje pluszaki, piorącym je i pomagającym w organizacji samego kiermaszu.

 

To kolejny pomysł wpisujący się nasz program edukacyjny „Dajemy rzeczom drugie życie”, w którym zachęcamy do nowoczesnego i odpowiedzialnego podejścia do naszych odpadów. Wiele rzeczy możemy naprawić lub przekazać organizacji społecznej.  Coraz bardziej popularne jest podejść do naszych odpadów według zasady 5R, a jedną z tych zasad jest REUSE, czyli używanie rzeczy ponownie. Zasada ta przypomina, że można użyć wykorzystane już przedmioty w inny, kreatywny sposób. W ten sposób budujemy kulturę produkcji mniejszej liczby odpadów i wpływamy na stan naszej planety.

 

Partnerami akcji są: Galeria Sfera, Urząd Miasta Bielska-Białej oraz Zakład Gospodarki Odpadami.

Przeczytaj także

Zorganizuj u siebie kiermasz niepotrzebnych rzeczy i pomóż ratować zwierzęta!

DZIĘKUJEMY!!!

21 styczeń 2021
Zebraliśmy 4 760 zł

ZIELONA RĘKA 2021

20 listopad 2020
Już w pierwszym roku działania programu uczestniczyło w nim 518 572 osób. W 2021 planujemy aż 10 akcji!!!
Zapraszamy do Galerii SFERA i na PSZOK
ROWER POMAGA. Stwórz z nami największą w Polsce akcję spoleczno-rowerową!!!
1% Rower pomaga
Listy Dla Ziemi
Rower pomaga
Kup deske
Dzień Dobrych Uczynków
WFOŚiGW

Jesteśmy na Facebooku

Copyright © 2014 Fundacja Arka