Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
x

Pluszaki ratują zwierzaki

22 lutego na V Charytatywnym Kiermaszu Zabawek w Galerii Sfera zebraliśmy 5 300 zł dla Fundacji Misikrólik, która ratuje dzikie zwierzęta.

V edycja akcji  „Pluszaki ratują zwierzaki” - inauguracja

Zapraszamy na inaugurację V edycji akcji Pluszaki ratują zwierzaki

6 lutego o godz. 10.30 w Galerii Sfera przygotowaliśmy happening z udziałem uczniów  Szkoły Podstawowej im Kopalińskich.

Tym razem współpracujemy z fundacją MYSIKRÓLIK, która ratuje dzikie zwierzęta i prowadzi dla nich w Bielsku-Białej ośrodek rehabilitacji.

- Akcja Pluszaki ratują zwierzaki to doskonały pomysł jak z niepotrzebnych rzeczy stworzyć działanie, z którego wszyscy są zadowoleni. Zarówno osoby oddające pluszaki i zabawki, jak i te nabywające je po bardzo okazyjnych cenach, jak i na końcu organizacje ratujące zwierzęta, odnoszą z tej akcji wymierne efekty- wyjaśnia Wojciech Owczarz, prezes ARKI – to duża satysfakcja, iż wymyśliliśmy i prowadzimy akcje, które spotykają się z tak dużym i pozytywnym odbiorem”.

 

Warto zaznaczyć, iż w roku 2019 zorganizowaliśmy 4 edycje akcji, w których uzbieraliśmy aż 20 500 zł. Środki te trafiły do organizacji na co dzień ratujących zwierzęta w okolicach Bielska-Białej.  Wsparcie otrzymały: Ośrodek Rehabilitacji "Mysikrólik" Na Pomoc Dzikim ZwierzętomStowarzyszenie KOTełkowa DrużynaFundacja Psia Ekipa oraz Fundacja Przystań Ocalenie prowadząca schronisko dla zwierząt pod Pszczyną.

Od dzisiaj wszyscy, którzy chcą pomóc w akcji prosimy, aby przynosili swoje zabawki, gry, puzzle, książki dla dzieci i oczywiście pluszaki (prosimy o czyste i niezniszczone) do Punktu Informacyjnego w Galerii Sfera.

Akcja Pluszaki ratują zwierzaki to naprawdę duże społeczne działanie i dlatego dziękujemy wszystkim oddającym swoje pluszaki i zabawki, uczestnikom akcji a przede wszystkim wolontariuszom przynoszącym swoje pluszaki, piorącym je i pomagającym w organizacji samego kiermaszu.

 

To kolejny pomysł wpisujący się nasz program edukacyjny „Dajemy rzeczom drugie życie”, w którym zachęcamy do nowoczesnego i odpowiedzialnego podejścia do naszych odpadów. Wiele rzeczy możemy naprawić lub przekazać organizacji społecznej.  Coraz bardziej popularne jest podejść do naszych odpadów według zasady 5R, a jedną z tych zasad jest REUSE, czyli używanie rzeczy ponownie. Zasada ta przypomina, że można użyć wykorzystane już przedmioty w inny, kreatywny sposób. W ten sposób budujemy kulturę produkcji mniejszej liczby odpadów i wpływamy na stan naszej planety.

A już 22 lutego zapraszamy na V Charytatywny Kiermasz Zabawek do Galerii Sfera.

Partnerami akcji są: Galeria Sfera, Urząd Miasta Bielska-Białej oraz Zakład Gospodarki Odpadami.

Przeczytaj także

Mamy dla dzieci 10 rowerów, ale musimy przejechać ponad 0,5 mln kilometrów. Pomożecie?

Konkurs ŁAPMY WODĘ

24 lipiec 2020
Do wygrania 30 beczek na wodę
Z ważnym programem odwiedzimy około 10 miast
Zbiórka surowców oraz atrakcyjne, warsztaty ekologiczne

Pluszaki ratują zwierzaki

12 czerwiec 2020
Przynieś nam swoje zabawki, pluszaki i pomóż nam ratować zwierzęta
1% Rower pomaga
Listy Dla Ziemi
Rower pomaga
Kup deske
Dzień Dobrych Uczynków
WFOŚiGW

Jesteśmy na Facebooku

Copyright © 2014 Fundacja Arka