Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
x

Pikniki edukacyjne z CBRE

Fundacja ekologiczna ARKA w ramach współpracy z firmą CBRE organizuje warsztaty Mobilnego Cnetrum Edukacji Ekologicznej. Za nami już 2 pierwsze warsztaty, w których uczestniczyło prawie 350 dzieci i młodzieży.

Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej w dniu 4.04 wsparło merytorycznie uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Bielsku – Białej realizujących projekt społeczny "KENogród", w ramach olimpiady przedsięwzięć lokalnych "Zwolnieni z Teorii". Projekt ma na celu stworzenie przestrzeni zielonej na terenie, która służyć będzie zarówno uczniom, jak i mieszkańcom.

Opis warsztatów podczas których licealiści zdobywali wiedzę i podnosili świadomość ekologiczną:

Rowerowe kino

Warsztaty w rowerowym kinie poświęcone zostały problemowi zanieczyszczeń środowiska spowodowanymi produkcją energii elektrycznej i były pokazem alternatywnych sposobów jej produkcji.

Ogromna gra planszowa

Poszanowaniu naturalnych zasobów ziemi i usługom ekosystemów został dedykowany warsztat wykorzystujący, jako pomoc dydaktyczną ogromną grę planszową.

Eko-memory

To stanowisko warsztatowe wykorzystujące do edukacji plansze popularnej gry „memory” posłużyło zastanowieniu się nad codziennymi nawykami i ich zmianie na bardziej proekologiczne.

Uczestnicy

Nauczyciele i uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im Komisji Edukacji Narodowej w Bielsku-Białej

 W kilkugodzinnych warsztatach wzięło udział ok 240 uczniów i uczennic.

11 kwietnia

Warsztaty Mobilnego Cnetrum Edukacji Ekologicznej wsparły odbyły się także 11 kwietnia na Rynku w Bielsku-Białej. W warsztatach uczestniczyło: Liceum Plastyczne 20 osób, Świetlica Środowiskowa nr 9 - 25 osób,   Świetlica Socjoterapeutyczna nr 3 - 23 osoby, Szkoła Podstawowa nr 2  -20 osób, Klub Młodzieżowy nr 1 - 6 osób.

 
 
 
  
 

Przeczytaj także

ROWER POMAGA 2020

10 marzec 2020
Wystartowała VI edycja naszej akcji rowerowej
29 lutego kolejny kiermasz w Galerii Sfera

ZIELONA RĘKA

11 luty 2020
Już ponad 500 tysięcy uczestników
Dzięki waszemu wsparciu mamy 5 300 zł dla Fundacji Mysikrólik!!!
1% Rower pomaga
Listy Dla Ziemi
Rower pomaga
Kup deske
Dzień Dobrych Uczynków
WFOŚiGW

Jesteśmy na Facebooku

Copyright © 2014 Fundacja Arka