Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
x

Pikniki edukacyjne z CBRE

Fundacja ekologiczna ARKA w ramach współpracy z firmą CBRE organizuje warsztaty Mobilnego Cnetrum Edukacji Ekologicznej. Za nami już 2 pierwsze warsztaty, w których uczestniczyło prawie 350 dzieci i młodzieży.

Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej w dniu 4.04 wsparło merytorycznie uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Bielsku – Białej realizujących projekt społeczny "KENogród", w ramach olimpiady przedsięwzięć lokalnych "Zwolnieni z Teorii". Projekt ma na celu stworzenie przestrzeni zielonej na terenie, która służyć będzie zarówno uczniom, jak i mieszkańcom.

Opis warsztatów podczas których licealiści zdobywali wiedzę i podnosili świadomość ekologiczną:

Rowerowe kino

Warsztaty w rowerowym kinie poświęcone zostały problemowi zanieczyszczeń środowiska spowodowanymi produkcją energii elektrycznej i były pokazem alternatywnych sposobów jej produkcji.

Ogromna gra planszowa

Poszanowaniu naturalnych zasobów ziemi i usługom ekosystemów został dedykowany warsztat wykorzystujący, jako pomoc dydaktyczną ogromną grę planszową.

Eko-memory

To stanowisko warsztatowe wykorzystujące do edukacji plansze popularnej gry „memory” posłużyło zastanowieniu się nad codziennymi nawykami i ich zmianie na bardziej proekologiczne.

Uczestnicy

Nauczyciele i uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im Komisji Edukacji Narodowej w Bielsku-Białej

 W kilkugodzinnych warsztatach wzięło udział ok 240 uczniów i uczennic.

11 kwietnia

Warsztaty Mobilnego Cnetrum Edukacji Ekologicznej wsparły odbyły się także 11 kwietnia na Rynku w Bielsku-Białej. W warsztatach uczestniczyło: Liceum Plastyczne 20 osób, Świetlica Środowiskowa nr 9 - 25 osób,   Świetlica Socjoterapeutyczna nr 3 - 23 osoby, Szkoła Podstawowa nr 2  -20 osób, Klub Młodzieżowy nr 1 - 6 osób.

 
 
 
  
 

Przeczytaj także

Dzięki WAM zebraliśmy 5220 zł dla Fundacji PSIA EKIPA
Wiemy, iż już nie możecie się doczekać ...
Na naszej akcji na zaproszenie ZGO pojawi się MIECIA!!!
Przynieś nam pluszaki i inne zabawki i pomóż ratować zwierzęta
1% Rower pomaga
Listy Dla Ziemi
Rower pomaga
Kup deske
Dzień Dobrych Uczynków
WFOŚiGW

Jesteśmy na Facebooku

Copyright © 2014 Fundacja Arka