Kwiaty zamiast śmieci

Dzikie wysypiska śmieci szkodzą ludziom, zwierzętom i roślinom. Odpady składowane bez kontroli i odpowiedniego zabezpieczenia, powodują powstawanie toksycznych gazów i niebezpiecznych substancji, które zatruwają powietrze, wodę i glebę. Takie śmietniska są wylęgarnią chorobotwórczych mikroorganizmów. Porzucone szklane opakowania mogą powodować pożary. Dzikie wysypiska psują wygląd nawet najpiękniejszych krajobrazów. Czy ktoś z nas lubi spędzać wolny czas na śmietniku? Najlepiej przecież odpoczywa się na łonie natury. Wysprzątajmy dzikie wysypiska, posadźmy tam drzewa, krzewy i kwiaty. Otoczmy je opieką. Trzeba odczarować te miejsca, by już więcej nie pojawiły się w nich śmieci. Uczmy tych, którzy zaśmiecają otoczenie. Niech w ich głowach również zakwitną kwiaty. Warto budować świat, w którym będą Kwiaty zamiast śmieci.

\"**więcej >>**\":[/akcja/kwiaty/]

Bilety dla dzieci

20 wrzesień 2022
1050 biletów do kina dla dzieci z domów dziecka