Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
x

KUP DESKĘ - pomóż jeżom przetrwać zimę

Startuje akcja „KUP DESKĘ”, czyli pomóż jeżom przetrwać zimę

W poniedziałek 28 września o godz. 10.00 na Rynku  w Bielsku-Białej  Fundacja Ekologiczna ARKA inauguruje kolejną edycję ogólnopolskiej akcji „KUP DESKĘ”.

Podczas akcji uczniowie dowiedzą się jak pomagać jeżom i zbudują dla nich specjalne drewniane domki.

Partnerem akcji są Lasy Państwowe.  

Kolejna akcja odbędą się jeszcze w Katowicach.

Edukacja dzieci i pomoc dla jeży

W ramach akcji „KUP DESKĘ” Fundacja Ekologiczna ARKA chce budować domki dla jeży oraz pomagać miłośnikom tych zwierząt w opiece nad nimi. Dodatkowo będzie prowadzić edukację ekologiczną skierowaną do dzieci i młodzieży.

 Nasza akcja to ciekawy pomysł na prowadzenie bardzo konkretnej pomocy dla zwierząt i nieszablonowej edukacji ekologicznej. Tematyką jest edukacja dotycząca środowiska i zwierząt z którymi mamy do czynienia w miastach i na ich obrzeżach. Podczas tej edycji akcji skupiamy się na pomocy jeżom, które są wyjątkowo ciekawymi zwierzętami, a jednocześnie potrzebują naszej pomocy – mówi Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji i prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.

 

KUP DESKĘ – pomóż jeżom przetrwać zimę

Fundacja ARKA podczas prowadzonej akcji chce zachęcić miłośników zwierząt i ekologii do wpłat niewielkich kwot poprzez system dostępny na stronie www.kupdeske.pl Za zgromadzone środki ARKA planuje jeszcze w listopadzie zbudować kilkadziesiąt domków dla jeży w zainteresowanych tym tematem placówkach oświatowych. Fundacja chce także pomagać miłośnikom jeży w ich ratowaniu i opiece nad nimi.

Na stronie www.kupdeske.pl znajdują się informacje z których mogą korzystać placówki oświatowe angażujące się w akcję oraz osoby prywatne zainteresowane tematem. Jest tam umieszczona instrukcja jak samemu można zbudować „domek” dla jeża.

Zgłoś się i zostań placówką, w której pojawi się domek dla jeży lub budka dla ptaków

Dla pierwszych 10 placówek oświatowych, które zgłoszą chęć udziału w akcji na maila: w.owczarz@fundacjaarka.pl, Fundacja Ekologiczna Arka przygotowała niespodziankę. Otrzymają one darmowe materiały edukacyjne oraz jeden z 10 domków dla jeży lub budek dla ptaków do samodzielnego zbudowania na lekcji.

 

Coraz mniej jeży

Z roku na rok śmiertelność jeży jest coraz większa. Giną pod kołami samochodów, podczas wypalania traw oraz od trucizn na gryzonie i ślimaki. Natomiast jeże to pożyteczne zwierzęta: zmniejszają ilość szkodników i owadów, a przez to oczyszczają otoczenie człowieka z myszy, szczurów, chrząszczy, gąsienic, pająków i ślimaków.

W ramach naszej akcji przede wszystkim dzieci ze szkół podstawowych będą budowały domki dla jeży z dostarczonych przez nas desek. Jesteśmy przekonani, że więcej się nauczą i bardziej zaangażują jeżeli same zbudują takie schronienia dla zwierzaków potrzebujących pomocy, a następnie znajdą dla nich odpowiednie miejsce w otaczającej przestrzeni – podsumowuje Wojciech Owczarz.

Przeczytaj także

Kolejny Charytatywny Kiermasz Książek w Galerii SFERA

Trasa ROWER POMAGA 2021

7 czerwiec 2021
Ponad 300 rowerów dla dzieci. Ruszamy w trasę.

Łapmy wodę - 1 lipca

7 czerwiec 2021
Mnóstwo ciekawych, wodnych atrakcji w Żywcu
Przyjdź na kiermasz i pomóż zwierzakom!

Kwiatki dla Matki

23 maj 2021
3 x po 100 ekologicznych prezentów dla naszych Matek
Listy Dla Ziemi
Rower pomaga
Kup deske
Dzień Dobrych Uczynków

Jesteśmy na Facebooku

Copyright © 2014 Fundacja Arka