Przyłącz się!

Motto: Akcja dla tych, którzy lubią ludzi, książki i środowisko

KSIĄŻKA WSPIERA BOHATERA

Dajemy drugie życie książkom.

Promujemy społeczne postawy.

SPEŁNIAMY ZIELONE MARZENIA DZIECI

To nowa inicjatywa Fundacji Ekologicznej ARKA, która łączy w sobie kilka aspektów; ochrona środowiska, edukacja kulturalna i pomoc społeczna.

Zbieramy od zaprzyjaźnionych osób i uczestników akcji niepotrzebne książki, organizujemy ich kiermasze dając im „drugie życie”, a za zebrane środki będziemy fundować bilety do kin, teatrów dzieciom z domów dziecka, świetlic środowiskowych oraz spełniać ich zielone marzenia.

Inauguracja akcji z Szkołą Waldorfską.

Bardzo ważnym elementem akcji jest podkreślanie znaczenia recyklingu i segregacji śmieci oraz tzw. upcyklingu – ponownego używania rzeczy, który ogranicza ilość produkowanych przez nas śmieci.

„Cieszymy się, iż w tych trudnych dla ngo’sów warunkach udaje nam się rozpocząć kolejną akcję – wyjaśnia Wojciech Owczarz, jej pomysłodawca – a w akcji jak to u nas łączymy tematykę ekologiczną z społeczną”.

Każdy kto chce przyłączyć się do akcji może wysłać nam „niepotrzebne książki” na adres:

Fundacja ekologiczna ARKA ul. Kosmiczna 15b, 43-300 Bielsko- Biała

lub przynieś je do punktów odbioru książek w Bielsku-Białej w:

- Galerii SFERA, Punkt Informacyjny,

-  Bistro Masala,

- Tofu Bistro

- Sklep Smaki i Aromaty

- Kawiarnia Aquarium w BWA.

- Gminny Ośrodek Kultury "Promyk" w Bystrej gmina Wilkowice

A 25 lutego zapraszamy na Charytatywny Kiermasz Książek do Galerii SFERA. Niedziela 10.00 – 20.00

Informacje:

Wojciech Owczarz, Fundacja Ekologiczna ARKA, 609 267 020 w.owczarz@fundacjaarka.pl

Akcja jest częścią całorocznego programu edukacyjcji ekologicznej "Wszystkie kolory recyklingu" realizowanego wspólnie z Urzędem Miasta Bielska-Białej oraz Zakładem Gospodarki Odpadami.

Drzewko za surowce

10 kwiecień 2018
Przynieś surowce, a otrzymasz sadzonkę drzewa lub kwiatka.
Ptaki potrzebują naszej pomocy!!!
Pomóż spełniać marzenia dzieci

WYGRALIŚMY!!!