Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
x

KONKURS

20 kwietnia Fundacja ekologiczna ARKA zaprasza do akcji

DOTKNIJ DRZEWA, PRZYTUL DRZEWO

Akcja organizowana jest w ramach programu aktywnej edukacji ekologicznej ZIELONA RĘKA, w którym już uczestniczy ponad 500 tysięcy osób. www.zielonareka.pl

- Wprowadzony podczas pandemii zakaz wstępu do lasu spotkał się z protestami setek tysięcy osób.  Uświadomiliśmy sobie jak ważny jest dla nas kontakt z przyrodą dopiero wtedy, gdy ktoś nas go pozbawił. Dlatego warto docenić to, że znów możemy odwiedzać las. -  wyjaśnia Wojciech Owczarz, prezes ARKI.

 

Zapraszamy do niewielkiej akcji „Dotknij drzewa, przytul drzewo”, która odbywa się na fanpage’u Zielonej Ręki (www.facebook.com/zielonareka/). W komentarzu pod specjalnym postem dodaj swoje zdjęcia z lasu, parku. Dotknij drzewa, przytul drzewo, obejmij, oprzyj się… zrób zdjęcie, i napisz też dlaczego przyroda jest dla ciebie ważna.

 

20 najciekawszych relacji nagrodzimy koszulkami lub torbami z logo ZIELONA RĘKA.

 

Las leczy

 

Pewno nieraz po wycieczce do lasu poczułeś się lepiej, miałeś więcej energii, a nawet wróciłeś z niezwykłym pomysłem. Teraz naukowcy po licznych badaniach potwierdzili, iż las leczy, uczy a nawet poprawia naszą kreatywność. Nasz pobyt w lesie obniża poziom hormonów stresu, poprawia nasz sen, a nawet zwiększa ilość komórek odpowiedzialnych za odporność naszych organizmów. Spacer po lesie wspiera także proces zapamiętywania ważnych dla nas faktów, aż o 20%.  A czy nieraz rozwiązałeś ważny dla ciebie problem lub wpadłeś na ciekawy pomysł właśnie w lesie? Nic w tym dziwnego, gdyż nasza kreatywność podczas leśnego spaceru podnosi się o 50%.

W takich krajach jak Japonia, Korea Południowa, Nowa Zelandia wycieczkę do lasu przepisze nam lekarz. W tych krajach, a zaczynają się na nich wzorować także państwa europejskie spacery po lesie uzupełniają tradycyjne metody leczenia sprawiając, iż ludzie szybciej zdrowieją.

Amerykańskie Towarzystwo Medyczne już w 2005 roku stwierdziło, iż „dzieci będą mądrzejsze, zdrowsze, szczęśliwsze i bardziej zgodne, jeśli damy im możliwość regularnej, swobodnej i niezorganizowanej zabawy na świeżym powietrzu”.

Odwiedzajmy lasy! Sadźmy drzewa!  Będziemy zdrowsi i bardziej szczęśliwi.

 Partnerami programu Zielona Ręka są: Grupa Kęty, Aluprof, CBRE, Galeria Sfera, Miasto Bielsko-Biała oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach.

Informacje: Wojciech Owczarz, w.owczarz@fundacjaarka.pl, 609 267 020

 

Przeczytaj także

11 października zapraszamy Was na świetne wydarzenie ekologiczne

Kolejne rowery dla dzieci

19 wrzesień 2020
Prezydent Katowic Marcin Krupa wręczył z nami kolejne 3 rowery dzieciom z domów dziecka

ZABAWKI ratują zwierzaki

8 wrzesień 2020
UWAGA - z powodu pandemii nie zbieramy pluszaków

LISTY DLA ZIEMI - konkurs

4 wrzesień 2020
Regulamin konkursu LISTY DLA ZIEMI 2020

Drzewko za surowce 2020

2 wrzesień 2020
Zobacz efekty naszej akcji
1% Rower pomaga
Listy Dla Ziemi
Rower pomaga
Kup deske
Dzień Dobrych Uczynków
WFOŚiGW

Jesteśmy na Facebooku

Copyright © 2014 Fundacja Arka