W Dniu Dobrych Uczynków – 19 maja o godz. 12.00 zapraszamy na inaugurację w Katowicach akcji „Dajemy rzeczom drugie życie. RATUJEMY ZWIERZĘTA!” Akcja odbędzie się na pl. Marii i Lecha Kaczyńskich przed Galerią Katowicką.

Partnerami akcji w Katowicach są: Miasto Katowice oraz Galeria Katowicka.

Dzień Dobrych Uczynków to ogólnopolskie, święto społecznych i proekologicznych działań ustanowione przez nas w roku 2005.

A w ramach akcji „Dajemy rzeczom drugie życie” Fundacja ekologiczna Arka zbiera od uczestników  niepotrzebne rzeczy (m.in. książki, gry, zabawki, upominki, sprzęt sportowy i wiele innych, organizuje ich charytatywne kiermasze, z których pieniądze trafiają na ratowanie zwierząt.

Akcji towarzyszą działania, warsztaty i gry ekologiczne o tematyce odpadowej w duchu „Zero waste”.

W Katowicach 19 maja zorganizujemy:

- mobilny kiermasz niepotrzebnych rzeczy

- rozdamy 100 paczek nasion kwiatów przyjaznych dla pszczół dla uczestników kiermaszu

- przygotujemy 10-metrowy Wielokąt edukacyjny o tematyce „zero waste”

- będziemy układać gigantyczne puzzle 5x5 metrów

- odbędą się przestrzenne gry i warsztaty ekologiczne

19 maja DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW

Weź udział w akcji Fundacji Ekologicznej ARKA po raz siedemnasty.

Dzień Dobrych Uczynków  jest to święto społecznych, bezinteresownych działań. Akcja skierowana jest, przede wszystkim, do młodzieży szkolnej oraz organizacji społecznych.

W ramach akcji zachęcamy do podejmowania różnych inicjatyw na rzecz ludzi, zwierząt i przyrody. Podczas tegorocznej akcji szczególnie zachęcamy młodzież szkolną do pomocy wybranej przez nich organizacji społecznej. Zachęcamy także organizacje do otwarcia się i poszukiwania sprzymierzeńców ich działań właśnie wśród młodzieży szkolnej. W tym znaczeniu nasza akcja promuje wzorcowe postawy obywatelskie i społeczne oraz wolontariat.

Na stronie internetowej Fundacji Ekologicznej ARKA fundacjaarka.pl  znajduje się lista proponowanych działań, jakie można podjąć w ramach akcji. Jednakże dowolność podejmowanych inicjatyw sprawia, że owa lista może zostać w każdej chwili poszerzona o nowe pomysły, nadsyłane przez zainteresowanych naszym świętem bezinteresowności. Także zachęcamy do przeczytania relacji z poprzednich naszych akcji, które mogą być dla Was inspiracją.

Przesyłajcie nam swoje dobre uczynki jako relacje na stronę www.zielonareka.pl

Tak to już 17 lat temu zainicjowaliśmy Dzień Dobrych Uczynków. Czasami słyszę, iż w tym poważnym świecie zajmujemy się taką naiwną akcją.  Jeżeli w nim mają dominować skandale, rozboje, wyzysk i szalona konsumpcja, to faktycznie wolimy zajmować się naszymi dobrymi uczynkami.  Wolimy sadzić drzewa, pomagać  zwierzętom, walczyć z niska emisją, zbierać książki, które pomagają czy pluszaki. Głęboko wierzymy, iż każdy dobry uczynek ma znaczenie. – przekonuje Wojciech Owczarz, pomysłodawca Dnia Dobrych Uczynków

Informacje: Wojciech Owczarz, 609 267 020  Anna Sobanska 692 318 612 Krystian Biłek 501 636 849

fundacjaarka@fundacjaarka.pl, FundacjaArka.pl

WESPRZYJ ORGANIZACJĘ POZARZĄDOWĄ

KUP BLISKIEJ OSOBIE KWIATKA W DONICZCE

POMÓŻ STARSZEJ OSOBIE

WPŁĄĆ DATEK DLA POTRZEBUJĄCYCH

ZASADŹ DRZEWKO W OGRODZIE/NA DZIAŁCE

ZORGANIZUJ ZBIÓRKĘ KARMY DLA ZWIERZĄT

ZAADOPTUJ ZWIERZAKA ZE SCHRONISKA

ODWIEDŹ SWOICH DAWNO NIE WIDZIANYCH PRZYJACIÓŁ

POZBIERAJ ŚMIECI W POBLISKIM PARKU

Posiej kwiaty dla pszczół w ogrodzie/ doniczce

ZORGANIZUJ ZBIÓRKĘ ZABAWEK DLA DOMU DZIECKA

ODWIEDŹ STARSZE OSOBY W DOMU SPOKOJNEJ STAROŚCI

POWIEDZ BLISKIEJ OSOBIE ILE DLA CIEBIE ZNACZY

WEŹ SWOJEGO PSA NA DŁUGI SPACER

ZNAJDŹ CHWILĘ BY USIĄŚĆ I POROZMAWIAĆ Z RODZINĄ

NAUCZ SWOICH ZNAJOMYCH JAK SEGREGOWAĆ ŚMIECI

POZBIERAJ W LESIE POROZRZUCANE TAM ŚMIECI

JEDZ WIĘCEJ WARZYW, A MNIEJ MIĘSA! POMOŻESZ SOBIE, ŚRODOWISKU I ZWIERZĘTOM

BĄDŹ DOBRY DLA INNYCH LUDZI – DORBO DO CIEBIE WRÓCI!

PRZYŁĄCZ SIĘ DO – rowerpomaga.pl

POSADŹ DRZEWO i dopisz go na sadzimytlen.pl

ODWIEDŹ STARSZE OSOBY W DOMU SPOKOJNEJ STAROŚCI

POWIEDZ BLISKIEJ OSOBIE ILE DLA CIEBIE ZNACZY

WEŹ SWOJEGO PSA NA DŁUGI SPACER

ZNAJDŹ CHWILĘ BY USIĄŚĆ I POROZMAWIAĆ Z RODZINĄ

NAUCZ SWOICH ZNAJOMYCH JAK SEGREGOWAĆ ŚMIECI

POZBIERAJ W LESIE POROZRZUCANE TAM ŚMIECI

Wyślij nam niepotrzebne książki na akcję www.ksiazkawspierabohatera.pl

BĄDŹ DOBRY DLA INNYCH LUDZI – DORBO DO CIEBIE WRÓCI!

PRZYŁĄCZ SIĘ DO – bikehelps.org

Zbierz zabawki i wyślij nam na akcję Zabawki ratują zwierzaki

Rozalka

30 lipiec 2021
To działa. Dajemy rzeczom drugie życie. Ratujemy zwierzęta!

Posadziliśmy wodę

29 lipiec 2021
Akcja edukacyjna promująca ogrody deszczowe

Kot Gacek

28 lipiec 2021
Wsparliśmy leczenie kolejnego zwierzaka

Sadzimy wodę!

21 lipiec 2021
29 lipca każdy będzie mógł posadzić swoją roślinę i zabrać ja do domu. Zapraszamy!
Już zapraszamy na PSZOK na kolejny charytatywny kiermasz rzeczy używanych.