Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
x

Drzewa Zjednoczonej Europy - edukacja ekologiczna i integracja europejska

Międzynarodowy program Drzewa Zjednoczonej Europy realizuje dwa główne cele: edukację ekologiczną i promocję idei integracji europejskiej.

Obecnie coraz częściej dochodzi do głosu niepokojący trend, w którym podważa się sens istnienia zjednoczonej Europy, a nawet przewiduje się jej rychły rozpad. W tej atmosferze głos zwolenników integracji europejskiej jest słaby i niknie w tłumie. Nasza akcja ma na celu obronę uniwersalnych wartości: wspólnoty, demokracji, wolności obywatelskich i obrony środowiska.

Pierwsze Drzewo Zjednoczonej Europy od 3 marca rośnie w ośrodku ARKI. Wybraliśmy w tym celu głóg: zależało nam bowiem, by posadzone drzewo przyniosło jak najwięcej korzyści otaczającej przyrodzie. Gdy głóg kwitnie, korzystają z niego owady, a zimą jego owocami żywią się ptaki.

Zaprosiliśmy do wspólnego działania szkoły, polskie gminy i samorządy z krajów UE, połączonych umowami partnerskimi. Udział w akcji zapowiadają także pozarządowe organizacje ekologiczne współpracujące z Fundacją ARKA.

Przeczytaj także

Listy dla Ziemi

26 kwiecień 2017
Cała Polska listy pisze. Razem dbamy o Ziemię.

Drzewko za surowce

31 marzec 2017
Już 1 kwietnia zapraszamy na Sarni Stok na następną akcję Drzewko za surowce.
29 marca na placu Chrobrego w Bielsku-Białej odbyła się kolejna akcja Drzewa Zjednoczonej Europy.
18 marca przeprowadziliśmy kolejną edycję zbiórki odpadów "Torba za surowce". W zamian za przyniesione puszki, szklane opakowania i makulaturę uczestnicy otrzymali ekologiczne torby.
10 marca na Placu Chrobrego w Bielsku-Białej zainaugurowaliśmy III edycję ogólnopolskiej akcji "Rower Pomaga". Wraz z uczniami bielskiej Szkoły Podstawowej nr 3 ułożyliśmy wielkie serce z 50 ...
1% Rower pomaga
Kup deske
Rower pomaga
365 reklamowek smieci
Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej
Nfos
Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Fundacja Ekologiczna Arka.

Jesteśmy na Facebooku

Copyright © 2014 Fundacja Arka