Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
x

Dotknij drzewa, przytul drzewo!

DOTKNIJ DRZEWA, PRZYTUL DRZEWO

Już wkrótce nagrodzimy najciekawsze relacje i zdjęcia w naszej akcji. Do laureatów odozwiemy się na FB.

Akcja organizowana jest w ramach programu aktywnej edukacji ekologicznej ZIELONA RĘKA, w którym już uczestniczy ponad 500 tysięcy osób. www.zielonareka.pl

 

- Wprowadzony podczas pandemii zakaz wstępu do lasu spotkał się z protestami setek tysięcy osób.  Uświadomiliśmy sobie jak ważny jest dla nas kontakt z przyrodą dopiero wtedy, gdy ktoś nas go pozbawił. Dlatego, gdy znowu możemy las odwiedzać, to doceńmy to. -   wyjaśnia Wojciech Owczarz, prezes ARKI.

 

Zapraszamy do niewielkiej akcji „Dotknij drzewa, przytul drzewo”. Przyślij nam swoje zdjęcia z lasu, parku. Dotknij drzewa, przytul drzewo, obejmij, oprzyj się … zrób zdjęcie, napisz dlaczego przyroda jest dla ciebie ważna i przyślij do Arki.

 

20 najciekawszych relacji nagrodzimy koszulkami lub torbami z logo ZIELONA RĘKA.

 

Możesz wysłać nam swoja relację zostawiając komentarz pod postem na FB Zielona Ręka lub wysłać mailem na adres w.owczarz@fundacjaarka.pl Relacja zostanie dodana na stronie www.zielonareka.pl

 

Las leczy

 

Pewno nieraz po wycieczce do lasu poczułeś się lepiej, miałeś więcej energii, a nawet wróciłeś z niezwykłym pomysłem. Teraz naukowcy po licznych badaniach potwierdzili, iż las leczy, uczy a nawet poprawia naszą kreatywność. Nasz pobyt w lesie obniża poziom hormonów stresu, poprawia nasz sen, a nawet zwiększa ilość komórek odpowiedzialnych za odporność naszych organizmów. Spacer po lesie wspiera także proces zapamiętywania ważnych dla nas faktów, aż o 20%.  A czy nieraz rozwiązałeś ważny dla ciebie problem lub wpadłeś na ciekawy pomysł właśnie w lesie? Nic w tym dziwnego, gdyż nasza kreatywność podczas leśnego spaceru podnosi się o 50%.

W takich krajach jak Japonia, Korea Południowa, Nowa Zelandia wycieczkę do lasu przepisze nam lekarz. W tych krajach, a zaczynają się na nich wzorować także państwa europejskie spacery po lesie uzupełniają tradycyjne metody leczenia sprawiając, iż ludzie szybciej zdrowieją.

Amerykańskie Towarzystwo Medyczne już w 2005 roku stwierdziło, iż „dzieci będą mądrzejsze, zdrowsze, szczęśliwsze i bardziej zgodne, jeśli damy im możliwość regularnej, swobodnej i niezorganizowanej zabawy na świeżym powietrzu”.

Odwiedzajmy lasy! Sadźmy drzewa!  Będziemy zdrowsi i bardziej szczęśliwi.

 

 Partnerami programu Zielona Ręka są: Grupa Kęty, Aluprof, CBRE, Galeria Sfera, Miasto Bielsko-Biała oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach.

Przeczytaj także

11 października zapraszamy Was na świetne wydarzenie ekologiczne

Kolejne rowery dla dzieci

19 wrzesień 2020
Prezydent Katowic Marcin Krupa wręczył z nami kolejne 3 rowery dzieciom z domów dziecka

ZABAWKI ratują zwierzaki

8 wrzesień 2020
UWAGA - z powodu pandemii nie zbieramy pluszaków

LISTY DLA ZIEMI - konkurs

4 wrzesień 2020
Regulamin konkursu LISTY DLA ZIEMI 2020

Drzewko za surowce 2020

2 wrzesień 2020
Zobacz efekty naszej akcji
1% Rower pomaga
Listy Dla Ziemi
Rower pomaga
Kup deske
Dzień Dobrych Uczynków
WFOŚiGW

Jesteśmy na Facebooku

Copyright © 2014 Fundacja Arka