Dajemy drugie życie rzeczom w Katowicach

W Dniu Dobrych Uczynków – 19 maja zorganizowaliśmy inaugurację w Katowicach akcji „Dajemy rzeczom drugie życie. RATUJEMY ZWIERZĘTA!” Akcja odbyła się na pl. Marii i Lecha Kaczyńskich przed Galerią Katowicką.

Partnerami akcji w Katowicach są: Miasto Katowice oraz Galeria Katowicka.

W ramach akcji „Dajemy rzeczom drugie życie” Fundacja ekologiczna Arka zbiera od uczestników  niepotrzebne rzeczy (m.in. książki, gry, zabawki, upominki, sprzęt sportowy i wiele innych, organizuje ich charytatywne kiermasze, z których pieniądze trafiają na ratowanie zwierząt. Akcji towarzyszą działania, warsztaty i gry ekologiczne o tematyce odpadowej w duchu „Zero waste”.

W Katowicach zorganizowaliśmy:

- mobilny kiermasz niepotrzebnych rzeczy

- rozdaliśmy 100 paczek nasion kwiatów przyjaznych dla pszczół dla uczestników kiermaszu

- przygotowaliśmy 10-metrowy Wielokąt edukacyjny o tematyce „zero waste”

- układaliśmy gigantyczne puzzle 5x5 metrów

- odbyły się przestrzenne gry i warsztaty ekologiczne

Akcja organizowana w ramach programu ZIELONA RĘKA – największego w Polsce programu w aktywnej edukacji ekologicznej, w którym bierze udział ponad 700 tysięcy uczestników. Więcej www.zielonareka.pl

Partnerami programu są: Grupa Kęty S.A., Aluprof S.A., Alupol Packaging S.A., Rekopol, Miasto Bielsko-Biała, Miasto Katowice. Akcja dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach.

Rozalka

30 lipiec 2021
To działa. Dajemy rzeczom drugie życie. Ratujemy zwierzęta!

Posadziliśmy wodę

29 lipiec 2021
Akcja edukacyjna promująca ogrody deszczowe

Kot Gacek

28 lipiec 2021
Wsparliśmy leczenie kolejnego zwierzaka

Sadzimy wodę!

21 lipiec 2021
29 lipca każdy będzie mógł posadzić swoją roślinę i zabrać ja do domu. Zapraszamy!
Już zapraszamy na PSZOK na kolejny charytatywny kiermasz rzeczy używanych.