Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
x

Choinki Nadziei wystartowały w Bielsku

W śąrodę 30 listopada o godz. 11.00 na placu Chrobreg Fundacja Ekologiczna ARKA  wystartowała z dwunastą  edycją ogólnopolskiej akcji „Choinki Nadziei”. Pojawiły się choinki zasilane prądem wytworzonym przez pedałujących na rowerach uczniów bielskich szkół.

W akcji wzięły udział: Gimnazjum Plastyczne, SP nr 2 oraz Szkoła Podstawowa "Kopalinski". Uczniowie przygotowali także ekologiczne ozdóby na choinki.

Dziękujemy mediom za promocję. Poniżej wybrane linki do informacji medialnych.

http://www.katowice.tvp.pl/28040672/choinki-nadziei-upieksza-nadchodzace-swieta

http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/a/bielskobiala-choinki-nadziei-promuja-swieta-ekologiczne,11523160/

http://bielskobiala.naszemiasto.pl/artykul/choinki-nadziei-2016-promuja-swieta-ekologiczne,3935672,artgal,t,id,tm.html

http://www.super-nowa.pl/wiadomosci-cat/art-choinki-nadziei-w-bielsku-bialej,6366

http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci/33708/siedem-choinek-na-placu-chrobrego

http://www.radiobielsko.pl/news/31598-Po-co-podlaczac-rower-do-choinki.html

http://wiadomosci.bielsko.info/12333-dzieci-wytworza-energie-ktora-oswietli-choinki-na-placu-chrobrego

https://www.youtube.com/watch?v=qCtHdsAFAFs

Start akcji

Podczas akcji  zostanie rozstawionych siedem naturalnych choinek do których podłączone będą rowery wytwarzające prąd. Uczniowie z bielskich szkół najpierw ozdobią świąteczne drzewka, a następnie rozświetlą je pedałując na specjalnych rowerach. Wytworzą w ten sposób prąd, który zasili energooszczędne oświetlenie choinkowe.

Nasza akcja łączy dwie tematyki: społeczną i ekologiczną. Zachęcamy do organizowania wydarzeń świątecznych w domach dziecka i domach opieki społecznej. Promujemy tzw. ekologiczne święta: zachęcamy do oszczędzania energii, ograniczenia odpadów, używania naturalnych choinek i nie marnowania jedzenia – mówi Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji i prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.

W roku 2016 akcja organizowana jest w szczególności w Województwie Śląskim, a jej partnerem jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach.

 

Choinki w całym kraju

Akcja promuje również działania przygotowywane w szkołach i realizowane przed okresem świątecznym. Jej celem jest zachęcenie szkół podstawowych z całego kraju do organizowania świątecznej akcji w swoich miejscowościach.

 

W tym roku już po raz 12 organizujemy w czasie przedświątecznym naszą „choinkową” akcję. Jej głównym celem jest kształtowanie szlachetnych i otwartych postaw wśród młodych ludzi. Cieszymy się, że każdego roku angażują się w nią całkowicie bezinteresownie dzieci i młodzież szkolna z całego kraju. W sumie jest to kilkaset szkół, które przygotowują programy świąteczne dla ponad dziesięciu tysięcy starszych osób. Również i w tym roku do wielu domów opieki społecznej i domów dziecka trafią naturalne choinki podarowane przez leśników dodaje Wojciech Owczarz. 

 

Fundacja Ekologiczna ARKA razem z  Lasami Państwowych i szkołami podstawowymi organizuje akcję od 2005 roku. W roku 2016 akcja organizowana jest głównie w Województwie Śląskim, a jej partnerem jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach.

Przeczytaj także

29 marca na placu Chrobrego w Bielsku-Białej odbyła się kolejna akcja Drzewa Zjednoczonej Europy.

Drzewko za surowce

31 marzec 2017
Już 1 kwietnia zapraszamy na Sarni Stok na następną akcję Drzewko za surowce.
Międzynarodowy program Drzewa Zjednoczonej Europy realizuje dwa główne cele: edukację ekologiczną i promocję idei integracji europejskiej.
18 marca przeprowadziliśmy kolejną edycję zbiórki odpadów "Torba za surowce". W zamian za przyniesione puszki, szklane opakowania i makulaturę uczestnicy otrzymali ekologiczne torby.
10 marca na Placu Chrobrego w Bielsku-Białej zainaugurowaliśmy III edycję ogólnopolskiej akcji "Rower Pomaga". Wraz z uczniami bielskiej Szkoły Podstawowej nr 3 ułożyliśmy wielkie serce z 50 ...
1% Rower pomaga
Kup deske
Rower pomaga
365 reklamowek smieci
Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej
Nfos
Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Fundacja Ekologiczna Arka.

Jesteśmy na Facebooku

Copyright © 2014 Fundacja Arka