ARKA NAGRODZONA

Kolejny już raz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach nagrodził organizacje, które przejawiają największą aktywność w zakresie działań na rzecz edukacji ekologicznej. Pierwszy raz nagrody te wręczone były w 2008 roku i do tej pory Fundusz uhonorował 164 organizacje, przeznaczając na ten cel prawie 2 miliony złotych.

Zdaniem Andrzeja Pilota, prezesa Funduszu można mieć przekonanie, że wspaniałych sojuszników w dbałości o nasz środowisko naturalne nam nie brakuje, a podejmowane działania charakteryzują się dużą różnorodnością, pomysłowością, są niezwykle wartościowe dydaktycznie i spotykają się z wielkim pozytywnym odbiorem.

Lista nagrodzonych:
I. Nagroda w wysokości 10.000,00 zł:
1. Stowarzyszenie Sopel,
2. Fundacja Ekologiczna ARKA,
3. Polska Izba Ekologii,
4. Liga Ochrony Przyrody Okręg w Częstochowie,
5. Fundacja Na Rzecz Dzieci "Miasteczko Śląskie",
6. Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja,
7. Fundacja Park Śląski,
8. Ziemia i My - Centrum Edukacji Ekologicznej,
9. Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie - Związek Stowarzyszeń.

II. Nagroda w wysokości 5.000,00 zł:
1. Stowarzyszenie Nasze Kalety,
2. Ustroński Klub Ekologiczny,
3. Szkolne Koło LOP - EKO – BOOM przy Zespole Szkół w Radziechowach
4. Stowarzyszenie EkoGmin10 w Gliwicach,
5. Klub Ekologiczny Zielony Chemik  przy Zespole Szkół Chemiczno- Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach,
6. Stowarzyszenie "Z Nauką w Przyszłość " w Katowicach,
7. Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu,
8. Koło Przyrodnicze przy Szkole Podstawowej w Czekanowie.

Dzień Czystego Powietrza

14 listopad 2017
Razem walczymy o czystego powietrze już od 2005 roku

DRZEWKO ZA SUROWCE

19 wrzesień 2017
Uroczyste wręczenie na Pikniku z Klimatem
365 reklamowek smieci
Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej
Nfos
Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Fundacja Ekologiczna Arka.