23 marca Torba za surowce

Przynieść nam surowce, a otrzymasz unikalne ekologiczne torby.

W tym roku mamy nowe wzory i przygotowaliśmy rekordową ilość ponad 1000 toreb!!!

TORBA ZA SUROWCE

23 marca w nowym Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów (róg ul. Leszczyńskiej i Straconki odbędzie się w godz. 9.00-15.00 zbiórka surowców (makulatury, puszek aluminiowych, opakowań szklanych i butelek plastikowych PET).

Fundacja Ekologiczna ARKA przygotowuje  akcję, w której ekologiczne torby będziemy wymieniać na surowce wtórne.

Torbę będzie można otrzymać  za

- 20 kg makulatury lub

- 20 kg szkła opakowaniowego (butelki, słoiki) lub

-  40 aluminiowych puszek lub

- 40 plastikowych butelek PET.

Maksymalna ilość toreb na jednego uczestnika – 10 sztuk.

W tym roku hasłem akcji są „Wszystkie kolory recyklingu” i dlatego przygotowaliśmy dla wszystkich wspólnie z artystką Małgorzatą Rozenau uśmiechnięte torby w 4 kolorach: niebieskim, zielonym, żółtym i brązowym.

Oprócz tego mamy jeszcze specjalne wzory toreb od naszych partnerów: wiosenną torbę od Galerii SFERA, edukacyjną o segregacji z Żywiec Zdrój i z pięknym rowerem od firmy TiM.

Akcja organizowana jest w ramach całorocznego programu edukacyjnego dotyczącego właściwego postępowania z naszymi odpadami realizowanego wspólnie z Urzędem Miasta Bielska-Białej oraz Zakładem Gospodarki Odpadami.

Za środki z surowców kupione zostaną rowery dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych w ramach naszej akcji rowerpomaga.pl

Konkurs rozstrzygnięty!!!

17 czerwiec 2019
Gratulujemy wszystkim laureatom konkursu Listy dla Ziemi!.
Zapraszamy na jedną z Waszych ulubionych akcji

BIKE HELPS

27 maj 2019
W akcji bikehelps.org uczestniczy już ponad 5 tysięcy rowerzystów z całego świata. Z okazji Dnia Dziecka zawieźliśmy dzieciom- sierotom wojny na Ukrainie 20 rowerów.
Katowice - 6 maja, Bielsko-Biała - 7 maja