Zielony Kontener

Można to robić w szkole przy tablicy, ale my wolimy o odpadach mówić w najprawdziwszym kontenerze na śmieci. Ogromny Kp-30,  ARKA zamieniła w zielone centrum edukacji  zasilane energią z ogniw fotowoltaicznych.

Urządziliśmy tu nowoczesną  salę wykładową, przystosowaną do wyświetlania filmów i prezentacji multimedialnych. To jedyna w Polsce sala wykładowa w kontenerze na śmieci! Po wykładzie zapraszamy na zewnątrz, na warsztaty na temat zasad segregacji śmieci i recyclingu.

Zielony Kontener jest mobilny. Możemy nim dotrzeć wszędzie, gdzie trzeba!

"Zielony kontener" - trasa w 2015 roku: Bielsko-Biała, Warszawa, Bydgoszcz, Kraków, Katowice.
"Zielony kontener" jest pokazywany w pięciu miastach wraz z interaktywnym programem o problematyce odpadów opakowaniowych. To prezentacja multimedialna w Kontenerze, a wokół niego praktyczne warsztaty o tym, jak segregować odpady oraz o działaniach, które szkoła może prowadzić w tym kierunku. Są także ekologiczne puzzle (o wymiarach 5 x 5 metrów) o tematyce związanej z recyklingiem i segregacją śmieci oraz przestrzenne gry planszowe, gdzie uczestnicy są pionkami w zabawie z ekologicznym przesłaniem!

365 reklamowek smieci
Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej
Nfos
Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Fundacja Ekologiczna Arka.